Egy Névnélküli Város, megannyi különös fajjal és a maréknyi család, akik ezt a várost irányítják, fajuknak megfelelően.
Örök sötétségbe burkolva.

 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi switch
Felhasználónév:


Jelszó:


Chat
Legutóbbi témák
Alicia Greed Vas. Júl. 16, 2023 7:33 pm

April White Szer. Szept. 14, 2022 1:24 pm

Derryl Cooper Csüt. Aug. 18, 2022 6:13 pm

Oliver Ulliel Vas. Márc. 27, 2022 11:42 am

Névtelen Fáraó Szer. Feb. 16, 2022 6:43 pm

Victorius du Chapellier Hétf. Feb. 14, 2022 6:30 pm

Phoenix Gunnarsen Vas. Feb. 13, 2022 6:40 pm

Velizarii O'Reely Pént. Dec. 24, 2021 12:24 am

Jean Ulliel Szer. Dec. 15, 2021 3:49 pm

Top posters

Megosztás
 

 A hét törpe háza

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyVas. Szept. 11, 2016 10:15 pm

// Lásd milyen együttérző vagyok, ide is dobok egyet telóról Razz

- Ha elmondanám, meg kéne öljelek - válaszolom vigyorogva. Imádom szívni a vérét... Persze, csak képletesen.
Tudtam: vérfarkasos poén. Néha úgy érzem, mit sem változott ennyi év alatt.
- Honnan tudtad? - kérdezek vissza szarkasztikusan, mégis őszinte jókedvvel.
Bolond.
Még be sem lépünk igazán az erdőbe, máris elővigyázatosan tekintek körbe, részben hogy megbizonyosodjak a helyes irányról. Márészt, nos, nem minden erdőszakasz veszélytelen, függetlenül attól, hogy a Grimm negyedben található vagy sem.
- Nekem úgy tűnik a másik sincs nálad - forgatom a szemeimet a folytonos aggodalmaskodását és faggatózását hallva.
- Mint már utaltam rá, nem a törpöktől kell tartanunk.
De persze nem ártana, ha őket is sikerülne elkerülnünk.
Ezek után magabiztosan, mégis folyamatosan ügyelve a környezetünkre haladok előre, miközben egyre ismerősebbé válik ez a rész. Biztos vagyok benne, hogy jó felé tartunk.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyHétf. Szept. 12, 2016 8:38 pm

- De nagy szád lett hirtelen. - forgatom a szemem miközben követem. Ő óvatos, és én pedig minden létező száraz falevélre, és gallyra rálépek. Nem szándékosan, csak én nem figyelek ilyen részletekre. Pedig jobban tudnék ragadozó létemre osonni mint egy gepárd.
Csak vonulok utána közben persze folyamatosan jár a tekintetem veszély források után kutatva, de semmi veszélyt nem érzek. A következő beszólásánál csak megállok és vérig sértve nézek rá.
- Már ne haragudj, de kettőnk közül ki lopakodik ? Te hagytad otthon a farkincád. - majd tovább indulok , de már figyelek a lépéseimre én is. Valamitől tényleg parázik itt, és kezd rám is rám ragadni.
- Ha nem a törpéktől még is mitől kell félnie egy vámpírnak? Itt egy óriás varázslatos fokhagyma ember ? - emelem fel a szemöldökömet kíváncsian.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyKedd Szept. 13, 2016 8:55 pm

- Csak a szeretet - vonok vállat ezerwattos mosollyal.
A csendes erdőben sétálva szinte fájdalmat okoz a fülemnek az ágak ropogása, de persze, véletlenül sem tudna kevesebb zajt ütni.
- Lehet, hogy én lopakodok, de te futni fogsz - válaszolom türelmesen.
Tudhatja, hogy nem az én stílusom a felesleges károgás: ha elővigyázatos vagyok, annak jó oka van. Nameless Townban különösen nem ajánlatos alábecsülni a ránk lesben álló veszélyt, akkor sem, ha felesleges fáradtságba kerül. Viszont csendesebben közlekedni az átlagosnál nem hinném, hogy kifejezetten meghaladná a képességeit.
Végül sikerül meggyőznöm, azonban úgy tűnik, késő. A szemem sarkában árnyak villanására leszek figyelmes; egyenlőre nem gondolom úgy, hogy veszélyben lennénk, ennek ellenére gyorsítok a lépteimen.
- Ne bízd el magad.

Egyszer már rátaláltam a törpék otthonára, most mégis nagyobb kihívást jelent eligazodni az erdőben. További negyed órán át bolyongunk a fák között, mire végre látni véljük a ház körvonalait.
Rossz előérzetem támad. Túl könnyű dolgunk volt idáig - vajon visszafelé is zökkenőmentes lesz az út?
- Csak utánad, De Warren.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyKedd Szept. 13, 2016 9:54 pm

Komolyan már egyre kíváncsibb vagyok ez az erdő, sőt ez a város mit rejteget. Amíg Rachel nem mesélt róla még a létezéséről sem tudtam, most pedig a legérdekesebb dolognak tartom. Rachel félelme őszinte, és ez hamar rám is átragad. Csak összehúzott szemekkel nézek rá, majd én is jobban elkezdek koncentrálni, oda figyelek, és halkabban osonok utána. Kezdem azt hinni hogy eltévedtünk, mikor egy ház körvonalai rajzolódnak ki, én pedig megkönnyebbültem fújtatok egyett.
- Na végre, ez ugye az ? - húzom ki magam, mintha a veszély elhárult volna, de látom Rachen , hogy az aggodalma még nagyobb.
- Most komolyan mitől kell ennyire félnünk ? - nézek rá őszinte érdeklődéssel, miközben megindulok előre a házhoz. Már lassan a kíváncsi izgalmat a félelem izgalma veszi át. Bár őszintén azt is kinézem a lányból, hogy direkt szívat, és félelmit meg. De akkor biztos, hogy kamatostul vissza kapja. Majd elindulok a ház felé, lábujjhegyen.
- Hát ez baromi izgi, itt lopakodunk, hogy ki lessünk egy pár törpét - és igen a helyzet baromira szórakoztat. A mosoly rá is ül az arcomra, miközben óvatosan bekukkantok az ablakon. - Semmi. Menjünk be ? - nézek kihívóan a lányra.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzer. Szept. 14, 2016 8:22 pm

- Az - bólintok megkönnyebbülten, pár percig komolyan azt hittem, hogy nem találok rá újra.
Kifejezetten türelmesnek mondhatom magam, egészen az ezredik kérdésig, vagy sürgetésig - és már ezt a mennyiséget is többször túlhaladtuk azóta, hogy bekopogott a házunkba.
Esküdni mernék, hogy lüktetni kezd egy ér a homlokom tájékán, annak ellenére, hogy mint tudjuk ez fizikai képtelenség.
- Gondolkoztál már rajta, hogy rendőrnek állsz? Biztosan menne a faggatózás, legyen szó bármiről - válaszolom higgadtan, viszont kétségem sincs afelől, hogy ezúttal is az arcomra van írva a folyamatosan ismétlődő kérdéseiről való véleményem kevésbé udvarias változata. Hihetetlen, hogy semmit sem bír annyiban hagyni; huszonnégy óra alatt legalább tízszer rákérdezett, mi a helyzet velem és Derekkel. De azon belül is csak afelől kíváncsiskodott, hogy hogyan ismerkedtünk meg, hiába mondtam el százszor, hogy a Dexternon falai között. Mintha nem lenne így is elég kellemetlen, hogy a régi pasim az új felől érdeklődik.
- Csak ön után, hölgyem - suttogom vissza vigyorogva, mintha valóban bujkálnunk kéne... és mintha valóban el tudnánk rejtőzni egy miniház miniablaka alatt.
Kissé előrehajolva lépek be a küszöbön, ám a lakáson belül már kényelmesen elférek. Számomra nem jelent újdonságot a látvány, mégis körbejárok Adriannel az ici-pici tárgyakat vizsgálgatva.
- Hogy tetszik?

Még azelőtt visszaindulunk, hogy a törpék felbukkanhatnának, azonban így is egyik pillanatról a másikra sötétség borul az erdőre, mi pedig aligha lehetnénk távolabb az autótól. Bár vámpírként nem jelent gondot az esti fényviszonyoknál való tájékozódás, így is sikerül eltévednünk, én pedig újból mozgást észlelek a szemem sarkából.
- Talán pálca helyett egy GPS-nek is hasznát vennénk - sóhajtok fel reményvesztetten. Kár, hogy ebben a városban nem létezik ez az opció.
Halk morgás üti meg a fülemet, mire ösztönösen fordulok hátra. A lénynek nyoma sincs.
Ösztönösen nyúlok a pálcám után.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzer. Szept. 14, 2016 8:53 pm

Való igaz, hogy egész úton benem állt a szám, az pedig annak köszönhető hogy évek óta nem beszéltünk. Szerves része volt az életemnek, annyira természetes volt a közelében lennem mint levegőt venni, bár ez morbid egy vámpírtól. A lényeg, hogy hiányzott és borzasztóan furcsa semmit nem tudni róla. Ő pedig eléggé szűkszavúan beszél mindenről, ami engem borzasztóan frusztrál, és ekkor persze, hogy jobban kérdezősködök. A beszólására, csak felemelem a szemöldökömet.
- Nem rendőrnek nem, de már gondolkodtam azon hogy magán nyomozó leszek. Detektív! Imádom Sherlock Holmest! - Mikor bekukkantok a ablakon senkit nem látok, sem hallok magunkon kívül senkit.
- Köszönöm... uram. - nyújtom ki a nyelvemet mint egy dedós, majd bebújok az ajtón, szó szerint. - Hát ez irtó cuki basszus. - suttogom, majd mindent alaposabban megnézek, megemelek, összefogdosok. Bárcsak láthatnám a törpék tekintetét mikor rájönnek, valaki összefogdosta a cuccosait.

Majd mikor meguntuk elhagytuk a törpék házát, és nem kellett sok ahhoz, hogy el is tévedjünk.
- Látod, mindent a mágiára akarsz bízni, nem lehet. - morgom immár komolyan. A mobilomat előveszem, mert azon van gps. - Nem működik, mi a szar... köcsög Grimm testvére. - majd Rach megijed, és a pálcáját kapja elő. Én is felfigyelek, majd meghallok léptek zajait. Azonnal a lány mellé állok és felveszem a támadó állást, a fogaim előbukkannak.
- Komolyan mik vannak itt ?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 15, 2016 7:32 pm

Szerencsésen indul a törpetúránk addig, amíg el nem indulunk visszafelé. Percről percre egyre inkább eluralkodik rajtam a nyugtalanság, és az sem segít, hogy nem találunk vissza a kocsihoz - olyan, mintha semmi sem lenne a helyén, dehát ez nem az az erdőrész... Vagy mégis? Fogalmam sincs, pontosan hol és hogyan helyezkednek el, így az is könnyen lehet, hogy egészen máshová keveredünk.
Ostobaság volt bevállalni az idegenvezető szerepét. Bűnbánóan pillantok Adrianre, annak a tudatában, hogy ha valami bajba keverednénk, egyedül az én hibám lesz.
Ezért is próbálom magamban tartani a megjegyzéseimet arra vonatkozóan, hogy tényleg úgy gondolta, működni fog a GPS. A szemforgatásra tett kísértésemet azonban egy sokkal komolyabb probléma szakítja félbe.
- Nem tudom - suttogom feszülten, újra és újra körbepillantva, azonban egyenlőre semmi furcsaságot nem veszek észre... majd éles fájdalom hasít a karomba.
Általában hihetetlenül magas a fájdalomküszöböm, ez az alkalom azonban a legkevésbé sem áll közel semmihez, ami átlagos; a sikoly azelőtt szakad fel a torkomból, hogy egyáltalán tudatosulna bennem, mi történt. Ösztönösen tántorodnék hátra, hogy kiszabadítsam magamat a vadállat fogai közül - ugyanis kétségem sincs afelől, hogy erről van szó, annak ellenére, hogy egyenlőre nem látok semmit! Bal kézzel próbálom lefeszíteni magamról, legyen bármi is, és amint sikerül messzebb taszítanom, egy ige segítségével a bal kezemhez vonzom a varázspálcámat, ami a támadás pillanatában azonnal a földön landolt. Már az is hatalmas lélekjelenlétnek tudható be, hogy eltaszítom egy átokkal: nem érzem a karomat és minden porcikám remeg.
Ekkor válik láthatóvá a lény.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 15, 2016 9:14 pm

Az események olyan gyorsan történnek, hogy az én vámpír reflexem is eltörpül mellette. Egyszerűen ide oda kapkodom a fejem. Majd úgy érzem újra beindul a szív verésem, mikor meghallom Rachel borzasztó sikolyát. Rögtön elé vetem magam, és védelmezőn morogva lesem mi az ami támad.
- Jól vagy ??? - nem nézek rá, inkább bestiát keresem, mert már a szagát is érzem. Valami rothadó hús, és keserű íz. Ez bizonyára ha nem zombi valami más szörny lehet, bár itt még a zombit is kinézném. - Rach, jól vagy ? - kérdezem újra miután az előző kérdésemre nem válaszolt. Oda sandítok, de épp ennyi figyelmetlenség elég , ahhoz hogy a nadrágom szárát elkapja ez a fenevad. Elkezd húzni az erdő felé, egy ideig sikerül neki, míg egy fát el nem kapok, és mivel egy vámpír jó erőben van szinte vissza húzom, én pedig szabadulok. Keresek bármit ami fegyvernek mondható, majd egy ágat megragadok, és meggyújtom a végét. A száraz levelek lánkra robbannak, én pedig próbálok ezt a rakás szart elhessegetni, de eléggé kitartó. Mikor megérintem a pofáját a tűzzel azonnal felvonyít, majd elrohan. Vissza rohanok Rach-hez a karja nem néz ki a legjobban.
- Jesszusom... mi a... - épp hogy lóg még egy két idegen. Mély levegőt veszek. - Na figyelj ez fájni fog. - Mint a a filmekbe lekapom a pólómat, most annyi viccet elsütnék ha vicces kedvemben lennék. Gyorsan próbálom oda kötözni egymáshoz a karját, hát eléggé morbid, próbálok uralkodni az arcvonásaimon.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 17, 2016 7:15 pm

Persze, persze, hogy jól vagyok - mondanám, ha képes lennék akár egy hangot is kipréselni a torkomon. A mellkasom összeszorul, a kezem pedig olyannyira remeg, hogy kis híján újból elejtem a pálcámat.
Sikerül eltaszítanom az állatot, azonban nem telik fél percbe, hogy elkapja Adrian bokáját és az erdő legmélye felé kezdje húzni. Egyértelmű, hogy a gyorsasága és az ereje képtelen versenybe szállni a miénkkel, viszont az, hogy képes a semmiből feltűnni, határozottan az előnyére válik. Hiába van erős szaga, ha a fagyos, őszi szél összezavarja az érzékeinket.
Abban a pillanatban érem utol őket, hogy Adriannek sikerül kiszabadulnia; egyenlőre túl későn és túl hamar ahhoz, hogy bármiben is segíthessek, hisz hamar elkergeti a lényt. Aggódva lépek közelebb, bal kezemmel szorítva le a vérző sérülésemet. Valójában hálás vagyok, amiért a vöröses folyadék eltakarja a szemem elől a karomat ért támadás valódi súlyosságát. Kétségbeesetten igyekszem másra koncentrálni, bármi másra.
- Fájni? Viccelsz? - Ennél jobban?
Ha eddig azt hittem, nem érzem a sebesült végtagomat, hát most rá kell jöjjek, igenis újabb fájdalmat okoz Adrian mentőakciója. Önkénytelenül is az alsó ajkamba harapok, próbálva uralkodni a vonásaimon.
- Te jól vagy? A bokád?
Amint megbizonyosodtam afelől, hogy (többnyire) minden rendben, kérdezés nélkül indulok el újból a kocsi felé, remélhetőleg ezúttal rá is bukkanunk.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 17, 2016 11:21 pm

Borzalmasan ideges vagyok az adrenalin szintem az egeket veri. Ez a rohadt szörny nagyon kiverte nálam a biztosítékot. Nem szeretek alul maradni és pláne nem kiszolgáltatottnak lenni. De ami a legjobban felidegesít az hogy Rachel is itt van, ráadásul nem kicsit sérült meg. Mikor megkérdezi hogy van a lábam csak meglepetten pislogok, majd látom azért nekem is cafatokban áll a nadrágom és a bőröm.
- Hogy mondják? Katona dolog. - mosolyodom el halványan.
- Tudsz járni ? Minél gyorsabban el kell tűnnünk innen. - de mire választ kapnék már el is indul. Halványan elmosolyodom, de mindig támadó pozícióban vagyok. Közben felkapok ismét egy ágat , rach lábáról óvatosan letépek egy kis anyagot a pólómról ami kilóg a kötésből. Rátekerem az ágra, majd azt meggyújtom.
- Úgy tűnik fél a tűztől. Ha esetleg megtámad és bármi történik velem, csak gyújtsd fel... világos ? - én ilyen mennyiségben hogy egy lényt meggyújtsak nem tudok tűzet csiholni. Nem gyakoroltam a mágiát évek óta, és eléggé elenyészett. Nem olyan gyorsan haladunk mint kéne, inkább ahogy sikerül és ez Rach miatt nem is meglepő.
- Erre emlékszem. - mutatok a furcsa küllemű fára. - Mindjárt itt lesz az autó. Hála égnek... - morgom, majd sietősebbre veszem lépteimet, mindig bevárva Rachelt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyHétf. Szept. 19, 2016 8:53 pm

Tudom, hogy mégjobban kimerít majd, mégis ösztönösen cselekszem: leguggolok Adrian elé és a pálcámat a bokájára emelve suttogok el egy gyógyító varázslatot. Lehet, hogy önmagától is hamar rendbejön, azonban minél kevesebb erejét emészti fel, annál biztonságosabb út áll rendelkezésünkre.
És hát egyébként sem bírnám tovább nézni a sérülését anélkül, hogy segítenék rajta.
- Persze - válaszolom bólintva, bár láhatja, nincs semmi problémam a mozgással. Leszámítva, hogy minden egyes lépésnél égető fájdalom hasít a karomba, amint gyógyulni kezdek - ezzel párhuzamosan pedig gyengülök is, jóllehet, egy apró fintor sem árul el. Felszegett állal, de összeszorított ajkakkal bújok át a fák és bokrok között, szinte észre sem véve, hogy meg-megkarcol némelyik ág.
- A saját szememmel láttam, Adrian. Sérült vagyok, nem vak - mosolyodom el halványan, majd harciasan teszem hozzá: - Soha többé ne mondj ilyet! Semmi sem fog történni veled.
A percek múlásával hamar egyértelművé válik, hogy nagy mértékben lassítom a kis csapatunkat. Magamban bosszankodva haladok előre, már fel sem nézek a talajról; úgysem vagyok képes tájékozódni, sőt, úgy érzem, egyúttal minden másra is képtelen vagyok. Az éhség és a fáradtság mind nagyobb mértékeket ölt bennem, képtelenné téve bármilyen más értelmes gondolatra.
Ösztönösen kapaszkodok Adrian karjába, alig egy perccel azelőtt, hogy végre eljutnánk a kocsihoz.
Megkönnyebülten sóhajtok fel, majd váratlanül kitör belőlem a nevetés.
- Egy valamire nem gondoltál: szegény Michelle nem lehet véres - jegyzem meg viccelődve.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyHétf. Szept. 19, 2016 11:19 pm

Bosszankodva nézek rá miközben meggyógyítja a lábamat. Ezzel is csak lelassulunk egy időre, de mégjobban az bosszant, hogy én ugyan ezt vele nem tudom megtenni. Nem tanultam a mágiát, és hát az ilyen erősebb gyógyító bűbájokat pláne nem tudok ami például egy-kettőre rendbe hozná a kezét.
- Köszönöm... - motyogom, majd segítve őt próbálok igyekezni a helyes irányra. Majd elkezdem kioktatni ha esetleg történne velem valami még is hogy tudná megúszni.
- Soha nem lehet tudni, és nem is érdekel, csak hogy te biztonságba legyél. Szóval nyugodj meg, mert a végén még te leszel az első vámpír aki agyvérzésben pusztul el. - morgom miközben végre megpillantjuk a drága nőmet. Amilyen gyorsan csak tudunk haladunk az autócskám felé.
- Azt majd kitisztíthatjuk valamelyik diák munkással, ne aggódj az miatt. Csak kerüljünk ki a Pokol Erdejéből. Igen így fogom hívni. - nagyon remélem hogy kifogunk jutni innen. Már azt a kis utat is végig izgulom miközben eljutunk a kocsiig, de sikerrel járunk. Beteszem Rachlet a hátsó ülésre, majd sürgősen előre ugrok és padlógázzal hajtok ... nem is tudom merre, csak remélhetőleg ki innen.
- Előre szólok, nincs pánik de nem tudom merre megyek. De kerek erdő nem ? vagy az nem a Grimm testvérek ?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 22, 2016 5:57 pm

Féloldalasan elmosolyodok, bár nincs ebben semmi jókedv; ismerem ezt az arckifejezést és a hanghordozást is, de hiába duzzog, nem vagyok hajlandó tehetetlenül nézni, amint úgy szórja maga után a vércseppeket, mint Juliska a morzsákat. A végén még ezért támad ránk valami... és ha már így történik, inkább én legyek az, akinek szembe kell szállnia vele. Még mindig jobb, ha egyikőnk csúcsformában van, a másikunk pedig vonszolja magát, mintha mindketten kiszolgáltatottak lennénk. Valamilyen szinten a lassúságot is ehhez sorolhatjuk, persze, viszont úgy gondolom, ez már csak járulékos kár. Percek kérdése, hogy visszahuppanhassunk az autóba.
- Mióta vagy te ennyire önzetlen? - vonom össze a szemöldökömet eltúlzott gyanakvással.
Kényszeresen próbálom oldani a feszültséget. Nem tudom, mi az oka pontosan: hogy ekkora fájdalommal jár a sérülésem, vagy hogy ennyire megrémültem? Valószínűleg mindkettő.
- A Pokol Erdeje... Lehetne ez a zombivadász játékunk címe.
Senki se kérdezze, hogy jutott eszembe ilyesmi éppen most. Újabb lehetséges indok merül fel bennem, azt hiszem, ez a tökéletes magyarázat a viselkedésemre: totálisan kimerültem. Ugye, hogy mindig a látszólag legegyszerűbb a helyes válasz.
- Oh, nem baj, ha koszos lesz... de azért ne üljek előre.
Hát ez igazán sértő. Az is, hogy szerinte nem tudnék egyedül bemászni, mert igenis jól vagyok, már van mi tartsa a karomat, köszönöm szépen a bizalmat.
Felszisszenek, mikor a gázra lép.
- Azt hiszem ez lesz az, Ad - válaszolom színtelen hangon, miközben hátradöntöm a fejemet, a szemeim pedig maguktól csukódnak le. Jól esik egy kis pihenés.
- Nem lesz nehéz, legszélen vagyunk.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 22, 2016 7:40 pm

Hogy mióta vagyok ennyire önzetlen ? Komolyan már kínomba felnevetek. Még ilyen életveszélyes helyzetben is képes engem aláásni, mintha valami önzetlen szörnyeteg lennék. Próbálom a helyzet mivoltjából nem magamra venni, és azt is próbálom figyelembe venni hogy elég súlyos a sérülése, és elég nagy fájdalmai lehetnek, így nem akadok ki.
- Én se értem mióta mentem meg a segged... hülye szokásom... - motyogom majd mikor végre oda érünk az autómhoz. Megkönnyebbülten felsóhajtok annak ellenére, hogy még mindig nem ülünk benne és hajtottunk ki ebből a .. Pokoli Erdőből. A megjegyzésére kissé feloldódom és képes vagyok egy fáradt nevetést kinyüszögni.
- Ahogy kijutunk innen azonnal levédetjük a nevet, de csak akkor ha egy darabban leszel. - mondom féloldalas mosollyal miközben betuszkolom hátra. A megjegyzésére csak forgatom a szemeimet és szóra se méltatom. Nem azért ültettem előre, hanem azért hogy feltudja tenni a lábát, és eltudjon kényelmesen dőlni pihenni. De persze, hogy megint a rosszat nézi ki belőlem.
- Inkább pihenj, mert felrobbansz a rosszindulatomtól. - morgom ismételten, kissé feszült vagyok és a helyzetet tekintve. Mély levegőt veszek miközben a gázpedálra lépek, és ezerrel minden szart elütve próbálok kijutni ebből.
- Ha ez a Pokol Erdeje akkor ez volt a Pokol kutya... - nézek hátra de látom Rachel ki is dőlt. - Élsz még ? - kérdezem vele egy időben mikor ő is válaszol a kérdésemre kicsit később.
- Remek, akkor csak teljes gázzal előre... és nem bánom ha közben elütök 1-1 törpét... csak Kukát ne. Mindig Ő a kedvenc.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 1:04 pm

Ahelyett, hogy sikerülne nyugodtabb vizekre terelnem a beszélgetést, láthatóan nem érek el többet, minthogy Adrian még feszültebbé válik.
Felsóhajtok és megérintem a karját, tekintetemmel a szemét keresve.
- Tudod, hogy nem gondoltam komolyan.
Még a legrosszabb pillanatainkban sem feltételeztem, vagy feltételeznék róla ilyesmit, szóval őszintén nem értem, hogyan merülhetett fel benne, hogy tényleg így hiszem. Főleg, miután annyi mindent megbeszéltünk és biztosítottam afelől, hogy megértem mindazt, amit, és ahogyan tett.

Megkönnyebbülök, mikor nem sokkal később sikerül kicsikarnom belőle egy nevetést, bár tudom, még messze járok az igazitól.
- Különben csak több lennék, nem értem, mi a gond ezzel - csúszik ki a számon a világ legszarabb poénja, mégis jóízűen nevetek fel.
Értékelem a figyelmességét - próbálom annak ellenére, hogy már most nagyon is kényelmetlenné teszi a helyzetemet a sérülésem miatt -, épp ezért fel sem merül bennem, hogy ismét komolyan veszi a csipkelődésemet. Épp tiltakozásra nyitnám a számat, mikor rálép a gázra, én pedig automatikusan az üléshez simulok, a karom pedig (ami maradt belőle) minden egyes buckánál egyre erőteljesebben sajog, az égő érzés már a kevésbé egyenetlenebb talajon is csak fokozódik.
Így hát jobbnak látom visszanyelni a megjegyzéseimet, mielőtt békítés helyett pár kevésbé kedves szó csúszna ki a számon. Ehelyett megadóan döntöm hátra a fejemet, nem is érzem, hogy kényelmetlen lenne. Tulajdonképpen semmi mást nem érzek a karom miatti fájdalmakat leszámítva, és jobbnak látom lehunyni a szememet, hogy ne lássam a viszonylag lassú regenerálódás lépéseit. Ismét megesküszöm, hogy mostantól több vért fogyasztok majd.
- Morgót se - válaszolom szinte suttogva. Érzem, ahogy fokozatosan átveszi felettem az uralmat a vérhiány miatti gyengeség, az éhségről nem is beszélve.
Hosszú percekkel később szólalok meg újra.
- Sajnálom, hogy bajba kevertelek.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 1:52 pm

Mély levegőt mikor megérzem az érintését, és pillanatok alatt nyugodtabb leszek. Tényleg varázsereje van.
- Tudom, de ha lehet ilyen helyzetbe ne poénkodjunk. Nem a legmegfelelőbb alkalom. - mostanában egyre kevésbé bírom a vészhelyzeteket. Nem elgyengülés jele, egyszerűen túl sok a feszültség az életembe, és az ilyen egyáltalán nem hiányzik. Érthető miért szoktam rá ennyire a cigire is, bár nem hat fizikailag, valamiért a mozdulat a tudat segít. Na meg ha hatna az a kúrva alkohol.

A vicce azonnal nem esik le, kell pár másodperc mire vágom a sötét poént.
- Szerintem ilyenkor mikor levagy sérülve, ne erőltesd a beszélgetést. - nevetem el magam, de már szinte kínomba. Soha nem akartam még ennyire kijutni valahonnan, pedig benne voltam 1-2 sötét ügyletbe. De ott nem volt ott velem Rachel.
Próbálok minél hamarabb kijutni, tényleg maximum gyorsasággal haladok kifelé az erdőből, de olyan mintha soha nem lenne vége. Már komolyan eléggé ijesztő.
- Morgó ? Az a kedvenced... mondjuk érthető... - most én ugratom őt, bár tényleg nem a legmegfelelőbb pillanat ugratni egymást. Én egyre feszültebb vagyok , mert nem véletlenül vagyunk elvarázsolt erdőben.
- Mi ? Te ? Miről beszélsz? Sokkot kaptál ? - valóban nem értem a sajnálkozását, mivel én erőszakoskodtam hogy jöjjünk ide. Próbálom nem felhúzni magam inkább nem is reagálok erre a sületlenségre.
- Hallod az létezik, hogy nem tudunk kimenni ? Varázslat valami varázslény ? Mert ilyen nincs, hogy 60-al megyek már negyed órája és semmi kiút nincs csak fák...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 6:44 pm

Pár pillanat erejéig kétkedve nézek rá, mert hát legyen vulkánkitörés, földrengés, veszekedés, vagy haláleset, Adrian mindig poénkodik... Régen legalábbis így volt. Furcsa, hogy ezúttal épp ő az, aki komolyságra késztet, de nem fűzök ehhez több szót, mint kellene; megértően bólintok és annyiban hagyom a témát, majd engedem, hogy a hátsó ülésre segítsen.
Talán mégis van, ami változik.
És persze van, ami nem, ugyanis jómagam továbbra sem bírok csendben maradni.
- Nem értem, miért mondod ezt.
Persze, legyen élő vagy holt, aki hallotta a poénomat, tudja, miért mondja ezt. Minden esetre nekem így is sikerül jót nevetnem - hátha ez ad egy kis plusz energiát, mielőtt kidőlnék.
- Arra célzol, hogy hasonlítunk? - kérdezem felháborodottan... morogva. De ez csak azért van, mert nincs energiám nagyobb mértékben mozgatni a számat, esküszöm. Nem mintha más esetben merném: úgy érzem, még a kormány keréknek is elkezdeném szívni a vérét, ha a fogaim közelébe kerülne.
- Arról beszélek, hogy miattam tévedtünk el - válaszolom határozottan.
Igenis miattam van, ha azt mondtam.
- Merrefelé haladtál eddig?
Bár éreztem az autó minden egyes rezdülését (én is és a karom is), nem figyeltem eléggé, hogy ítéletet mondhassak. Ezentúl muszáj lesz erőt vennem magamon, mert úgy tűnik, máshogy nem juthatunk ki innen. Nem hinném, hogy varázslatról lenne szó, egyszerűen csak mindketten pánikba estünk, úgy pedig elég nehéz gondolkozni és tájékozódni egy egészen új helyen.
Felszisszenek, miközben a lehető legóvatosabban egyenesedek fel és kezdek előremászni az anyósülésre. Nem mellesleg úgy, hogy ne vérezzek össze semmit, már ezt a feltételt elég nehéz lenne teljesíteni.
- Lassíts.
Hiába tiltakozik, alig fél perccel később már mellette ücsörgök, próbálva eligazítani a kacskaringós utakon... és nyitva tartani a szememet.
- Itt maradsz a városban éjszakára? - pillantok rá futólag, elvégre nem árt tisztázni ezt a kérdést most, hogy kissé eltávolodtunk az erdőtől és közeledik a következő úti cél.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 7:49 pm

Nem mondanám, hogy idegbeteg vagyok, na jó igen: idegbeteg vagyok. Komolyan nem is tudom mikor voltam utoljára ennyire ideges. Általában nem érdekel senki és semmi, és konkrétan szarok a világra, tekintve hogy halhatatlan vagyok... na jó vannak módok rá, de akkor is több vagyok egy átlagos embernél, és nem is öregszem ami hatalmas nagy előny. Szóval mondhatni szarok az életre. De most... régóta először mióta újra találkoztam Rach-el megint úgy érzem mintha élnék. Előjöttek a rég félre rakott érzelmek, és ez dühít. Annyit törekedtem rá, hogy elnyomjak mindent, és most itt kapok mindjárt agybajt... ha már szívbajt kapok.
- Igen hasonlítunk, lehet jobban járnánk ha csak a kiutat beszélnénk meg. - fújtatok, no már most rájöttem valójában én vagyok morgó. Nem tudom mi a fene van velem, de nekem se tetszik.
- Nem tévedtünk el miattad. - jelentem ki egyszerűen erről senki nem tehet, csakis én mert én akartam a figyelmeztetése ellenére is ide jönni. - AZ én hibám az egész és nem akarok erről vitatkozni... majd... jóváteszem, ígérem. - minden szavam komolyan gondolom és próbáltam eléggé határozott is lenni. Egyre idegesebb vagyok ugyanis semmi kiutat nem találok ebből a francos erdőből.
- Előre... - nevetem el magam, majd kiakadnak a szemeim mikor előre szenvedi magát. - Te meg mi a francot művelsz ? Normális vagy ? És ha leszakad a karod? - épp hogy kikerülök egy fát mert végig őt néztem, hogy jól van e. Mikor mondja, hogy lassítsak így is teszek, majd látok azt hiszem utca lámpákat. - Huh asszem látom a kiutat. - fordulok az út felé, és próbálok fel lélegezni a sokkból.
- Ha tudok hol " aludni ". - vakarom a fejem tövét zavartan. - Ezt a sokkot valahol ki kell pihenni ami itt ért. Ez tényleg horror erdő basszus. Kemény. A gyerekeket gondolom nem hozzák ide erdei iskolába cserkészkedni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 8:22 pm

Egyre inkább aggódok Adrian miatt, sosem láttam még ennyire idegesnek. Ezerrel kutatok a fejemben, hogy mit mondhatnék, vagy tehetnék, amitől végre megnyugodna - mármint azon kívül, hogy térképpé változtatom magam -, ő viszont egyetlen válaszával lehűti az igyekezeteimet.
- Rendben - felelem élesebben a kelleténél. Rám végképp nem vall az ehhez hasonló viselkedés, jóllehet máskor sem tűröm el, hogy bárki is így beszéljen velem. Gondolkozás nélkül teszem hozzá: - Talán jobban jártunk volna, ha egyébként is így kezdünk hozzá.
Persze azonnal meg is bánom, hogy ilyesmi hagyta el a számat, de túlságosan büszke vagyok ahhoz, hogy ezt beismerjem. Minden esetre reménykedem benne, hogy lefoglalta annyira a "Pokol Erdejéből" való kijutás, hogy nem szűrte le az utalásomat.
Ahhoz képest, hogy ez a kirándulás leginkább a békülésünket hivatott szolgálni, elég szépen a visszájára fordult az ötlet.
- Nincs mit jóvátenned, Adrian - válaszolom megenyhülve.
Úgy tűnik, újra és újra itt lyukadunk ki: a bocsánatkéréseknél és az ígéreteknél, a magunkra vállalásnál és a vitatkozásnál. Ismét felmerül bennem, hogy bele sem kellett volna kezdenünk - talán van barátság, amit már nem lehet helyrehozni -, ám ahogy mindig, ezúttal is elhessegetem a gondolatot. Fontosabb nekem, mintsem egy percig is higgyek ebben az ostobaságban.
- Átmentél nőbe? - forgatom a szemeimet, mintha nem egy lennék közülük.
Emlékszem, hányszor gúnyolódtunk a hisztis fiúkon, akik mindent túlaggódtak; még mindig mosolyra húzódik a szám az emlékektől.
- Hm. Nos, azt hiszem attól függ, gyerekekről, vagy kölykökről van szó, lehet hogy errefelé ezek a szörnykölykök cserkészkednek - jegyzem meg már-már jókedvűen. Most, hogy begyógyult a karom, mégiscsak komfortosabban érzem magam. - Csak nem eladják a "kekszet", hanem elfogyasztják. - A hideg is kiráz. - Természetesen vannak hotelek. Talán úgy lesz a legjobb, ha összeszedjük magunkat valamelyikben és lelépünk kajálni.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous


A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2016 10:50 pm

Hogy nincs mit jóvá tennem ez részlet kérdés. Szerintem van, és már kezd elegem lenni abból, hogy Rachel ha a közelembe van mindig veszélybe kerül. Lehet távol kéne tartanom magam tőle. De már késő, és nem hinném hogy megint eltudnék szakadni tőle. A kérdése zökkent csak ki, csak lassan felé fordítom a fejemet, és felemelt szemöldökkel nézek rá.
- Miért is lennék az ? - majd csak becsücsörítek, de feloldódom ettől és elnevetem magam. Majd a fejemet vakarva nézelődöm körbe merre is menjünk, hol lehet hotel. Na persze hogy az első hirdető táblától kiég a retinám is.
- Na igen a gyerekek amúgy se kedvesek és cukik, nem merem elképzelni hogy itt milyenek lehetnek. - úgy teszek mint akit kiráz a hideg. Nem csípem a kölyköket és most ezzel egyáltalán nem segített.
- Igen, én is arra gondoltam. - kanyarodok is le egy hotelhez, de lefékezek előtte. - Na jó ez ijesztőbb mint az erdő... - sóhajtok ennyire szerencsétlenek nem lehetünk, szóval behajtok.
- Nagyon jó kajáldát kell találnunk. - sóhajtok miközben megyek kivenni egy szobát.


... Folytatás ...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



A hét törpe háza - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A hét törpe háza   A hét törpe háza - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
A hét törpe háza
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» A Doktor háza
» Oliver Ulliel háza
» Lepülem ékszerkovács háza és műhelye
» Witch Beatrice kicsi háza

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nameless Town :: The Nameless Town :: Grimm negyed-
Ugrás: