Egy Névnélküli Város, megannyi különös fajjal és a maréknyi család, akik ezt a várost irányítják, fajuknak megfelelően.
Örök sötétségbe burkolva.

 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi switch
Felhasználónév:


Jelszó:


Chat
Legutóbbi témák
Alicia Greed Vas. Júl. 16, 2023 7:33 pm

April White Szer. Szept. 14, 2022 1:24 pm

Derryl Cooper Csüt. Aug. 18, 2022 6:13 pm

Oliver Ulliel Vas. Márc. 27, 2022 11:42 am

Névtelen Fáraó Szer. Feb. 16, 2022 6:43 pm

Victorius du Chapellier Hétf. Feb. 14, 2022 6:30 pm

Phoenix Gunnarsen Vas. Feb. 13, 2022 6:40 pm

Velizarii O'Reely Pént. Dec. 24, 2021 12:24 am

Jean Ulliel Szer. Dec. 15, 2021 3:49 pm

Top posters

Megosztás
 

 Asylum körüli tó

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Anonymous


Asylum körüli tó Empty
TémanyitásTárgy: Asylum körüli tó   Asylum körüli tó EmptyPént. Nov. 16, 2012 5:01 pm

Ide járnak fürdeni az őrültek? Meglehet, ugyanis el van bűvölve, az ember úgy látja, mintha lenne egy erdős túlpartja és ki lehet úszni az erdőbe. Csak káprázat, innen nincs menekvés, aki megpróbál szökni a végtelenségig úszhatna, sosem érné el a túlpartot. A tóparton viszont hűsölni, sétálni és beszélgetni mindenképpen kellemes.




Asylum körüli tó 306718_352081884888092_2010702800_n
Vissza az elejére Go down
Roderica Rawen
Roderica Rawen

Faj :
alakváltó (logia)
Családi állapot :
Hajadon
Hozzászólások száma :
36
Tartózkodási hely :
Rawen birtok

Asylum körüli tó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asylum körüli tó   Asylum körüli tó EmptyVas. Aug. 30, 2020 2:04 pm



dr. Dunkelfreud
&
Roderica
Faith falls hard on our shoulders
But legends never die.

Ezt most rendesen akarom csinálni. Épp csak nem gondoltam, ilyen nehéz időpontot szerezni az doktorhoz. Persze amint elárultam a teljes nevem, változott a helyzet, és nem kellett kishíján emberáldozat ahhoz, hogy beszélni tudjak vele. Megint rám tör a lelkiismeret furdalás, de tudom közben azt is, jobb ha elfogadom szépen, én már Rawen vagyok, s akik egyáltalán tudnak itt a létezésemről, azok már csak így ismernek. Végülis... nem olyan rossz ez, mint látható, jár némi előnnyel. Egy kérést is intéztem, ami talán rendhagyó lehet. Nem akarom átlépni annak a helynek a küszöbét, mert tudom, elveszek. Fel is ajánlották a tavacska partját arra az időre, maximum nem engedik ki addig a betegeket, s én mint logia, jobban nem is örülhettem volna ennek. A kastély környékén is történtek ilyen változások, a kastély környékén lett több kisebb tó is, csak mert nekem így komfortos.
Gyalog megyek, hisz a két negyed nincs mérföldnyire egymástól, és néha jót tesz nekem a séta. Az emberek persze megütköznek, nappali órákban engem aligha látni, nem mintha itt tartani kellene a nap sütésétől, a vastag felhőréteg egyetlen sugarat sem enged át.
- Elnézést, hogy az idejét rabolom - kezdem is ezzel, ahogy szemközt találom magam dr. Dunkelfreuddal. Nem, nem bizalomgerjesztő számomra, ha őszinte akarok lenni, azt sem értem, hogy egy olyan ártatlan lélek, mint Avery, mit keres a közelében. Mégis jelenleg az egyetlen lény, aki válasszal szolgálhat a kérdéseimre.
- Ohh, szeretnék gratulálni, Avery mesélte, megkérte a kezét... furcsa volt hallgatni, tudtommal elég régóta.... szingli - döntöm kissé oldalra a fejem. Tényt közlök, nem vádaskodok, vagy épp várom el, hogy magyarázatot adjon, ez végtére is az ő dolguk, én csak illemtudó vagyok... amennyire tőlem telik. Ra-nak még akad mit csiszolnia rajtam, na.
- De természetesen nem ezért jöttem. Kérdéseim lennének, amikre szeretnék választ kapni, mielőtt még a pácienseként köszönthet viszont - sóhajtok fel, s a vizet nézem. Annak fodrozódása nyugtatólag hat rám.
- Tudom, hogy hallott egy kapuról. Megjártam azt az utat, amit a menyasszonya, de csupa ellentmondásba ütköztem egy személyt illetően, és érzem, kezd szétroppanni az agyam, abban bízom, Ön tudna nekem segíteni, hisz volt vele kapcsolata... kezelte őt - és az számomra jó kérdés, hogy az ő emlékeiben él-e, velem is találkozott, ott és akkor, ahol semmi keresnivalóm nem volt.
- Kérem, meséljen nekem Nicolas Rayről.... persze tudom, az információ nincs ingyen... - hisz nem vagyok ostoba, sem naiv.  

Music
Vissza az elejére Go down
Leo Dunkelfreud
Leo Dunkelfreud

Faj :
Vámpír
Kor :
797
Családi állapot :
Jegyben
Születési idő :
1226. May. 23.
Hozzászólások száma :
147
Tartózkodási hely :
Asylum

Asylum körüli tó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asylum körüli tó   Asylum körüli tó EmptySzomb. Jún. 05, 2021 9:35 pm



Miss Rawen & Dr.Dunkelfreud©
Cry Loreley, cry for Eden

Az erre az időpontra lefoglalt találkozó tán némiképp rendhagyónak mondható, mi több, különös. Gondolhatná ezt bárki ember fia. De nem egy közel nyolcszáz esztendős, mondhatni, ősöreg vámpír számára. Főleg nem, mert nem csak vérivóként látott megannyi emberöltőt és korszakot, birodalmak felépülését és bukását, de azért is, mert történetesen az elme is a játékszerei közé került. Koponyákat nem csak csatabárddal lehet felnyitni, ahogy azt a középkor hajnalán a vizigótok és egyéb barbár népek tették. Hanem szikével, gyógyszerekkel vagy akár szavakkal is. Egy ingázó zsebóra hipnózisával, mondjuk.  
A doktor pontosan érkezik, akár a svájci óra. Tejfehér köpenyt visel, alatta egy ízléses, mályva-szín öltönyt. Bőre, lévén vérszopó, közel olyan fakó, mint orvosi köpenye. Diszkrét mosollyal közeledik a fiatal nőhöz, hogy csak hamar fölé magasodjon. Nos, különös jelenség lehetett a termetével halandó korában, a 13. században. Ellenben a 21.században már kevéssé szembe tűnő. Elhalad a hosszú, végtelennek tűnő tó mellett, hogy aztán amint megáll a nő mellett, az rögtön a lényegre is térjen.
- A mentális problémák nem tűrnek halasztást. Az én időm pedig több, mint a többségnek a városban, főként a kollégáknak.
Somolyogja, mit sem sejtve arról, hogy pusztán pár nap választja el attól, hogy - miután végre megkéri szíve hölgyét - vérének megízlelésébe bele pusztuljon. Vagy még sem? Ha az ember megéli, hogy sírjából vissza térő, vérivó démonná váljon, aki közel egy évezredet is átélt, hajlamos önmagát halhatatlannak feltételezni. De ez csak később jön.
- Köszönöm, de a mai találkozónk nem rólam szól.
Jegyzi meg udvariasan, rutinosan. A betegek kapcsolódni szeretnének, társalogni, ez elég gyakori, ha kórságuk nem éppen ennek ellenkezőjében nyilvánul meg. Mintha csak egy ismerőssel találkoznának. De valójában a terapeutájukkal találják szembe magukat, aki legyen bármely kedves, nem az ivó cimborájuk, hanem az orvosuk.
- Csak nyugodtan, ha módomban áll, felelek a kérdéseire.
Válaszolja kissé kábító, nyugtató (orvos vagy vámpír?) hangján, kezeit eltüntetve a köpeny zsebeiben. Mikor azonban Miss Rawen A Kaput említi, meglepődik. Ennek ugyan nem adja jelét, természetesen, de határozottan nem erre számított. A lánynak pedig minden egyes szava tovább bonyolítja a helyzetet.
- Miss Rawen. A Kapu, mint mágikus eszköz, vagy nevezzük, ahogy akarjuk, nem az én hatásköröm. Nem használok varázslatot. Csakis tudományt. Amennyiben technikai információkra lenne szüksége, egy mágust kéne felkeresnie. Ellenben... megfontolandó, mennyire jó ötlet egy efféle eszköz használata. Más részt, ha kegyed lelki állapota forog kockán, ezzel a problémával már kezdhetünk valamit.
Rendkívül higgadtan beszél a hölggyel, valóban érezhető a szakmaiság egész attitűdjéből.
- A betegeimről nem adhatok ki bizalmas információt. De ezt Ön is tudja.
Egy pillanatra elgondolkozik mindazon, amit a nő mond, röpke másodperc csupán a halandók szemében.
- Elment hozzá, igaz?
Jön hirtelen a cseppet sem vádló, inkább kíváncsi és lényegre törő kérdés.
- A Kapu. Oda vitte, egy másik elmeklinikára. Már értem. Kegyed az a bizonyos "új éjszakás nővér". Igazam van?
Kiszélesedik mosolya, mintha csak gumiból vagy bármi képlékenyből lenne az arca, a szája. Már-már félelmetesen idézve a jól ismert történetből azt a bizonyos macskát...

"Szelíd egy állat ez - gondolta Alice -, csak egy kissé hosszú a körme, meg egy kissé sok foga van."

Loreley
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Asylum körüli tó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asylum körüli tó   Asylum körüli tó Empty

Vissza az elejére Go down
 
Asylum körüli tó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Asylum körüli erdő
» Asylum Nagykapu

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nameless Town :: The Nameless Town :: Blackthorn negyed :: Blackthorn Asylum-
Ugrás: