Egy Névnélküli Város, megannyi különös fajjal és a maréknyi család, akik ezt a várost irányítják, fajuknak megfelelően.
Örök sötétségbe burkolva.

 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi switch
Felhasználónév:


Jelszó:


Chat
Legutóbbi témák
Alicia Greed Vas. Júl. 16, 2023 7:33 pm

April White Szer. Szept. 14, 2022 1:24 pm

Derryl Cooper Csüt. Aug. 18, 2022 6:13 pm

Oliver Ulliel Vas. Márc. 27, 2022 11:42 am

Névtelen Fáraó Szer. Feb. 16, 2022 6:43 pm

Victorius du Chapellier Hétf. Feb. 14, 2022 6:30 pm

Phoenix Gunnarsen Vas. Feb. 13, 2022 6:40 pm

Velizarii O'Reely Pént. Dec. 24, 2021 12:24 am

Jean Ulliel Szer. Dec. 15, 2021 3:49 pm

Top posters
Jean Ulliel
Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Namele12Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Namele13Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Namele14 

Megosztás
 

 Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó

Go down 
SzerzőÜzenet
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptySzomb. Jún. 27, 2020 2:21 pm




Luna & Mr. Fáraó





Annak ellenére, hogy közölték velem, ne tegyem, még csak a közelébe se menjek, itt lent vagyok. Úgy érzem "apám" ismer engem, pedig még csak a feléről se tud mindannak, ami én vagyok. Ha így lenne, nem lenne olyan könnyű átjutnom a gondosan lezárt ajtón. Emberek... ha tesznek rá egy lakatot, meg három állakatot, máris azt hiszik, nyugodtan rejtegethetnek bármit.
Mondjuk egy vén múmiát szarkofágostúl. Érted? Engem aztán tényleg nem lehet hibáztatni, hisz ki az, aki kihagyna egy ilyen lehetőséget? Az már mellékes számomra, hogy került ide, minek kellett egyáltalán a férfinek, vagy mi a célja vele. Látni akarom. Sose láttam még élő múmiát. Jó, élő...halott... mindegy is.
Ez egy könyves bolt, de kezdem sokkal inkább Titkok Könyvtárának érezni ezt a helyet, és ez komolyan felpezsdít. Szegény férfi hisz a naiv lányában, aki számára a természetfeletti maximum a puding, amit csinál. De most hogy szúrjak belé mégegy tört, és szembesítsem a valósággal? Így is kevés ideje van hátra, akkora bűn az, ha szeretném, hogy legalább ez a kis idő boldogan teljen neki? Hisz adtam neki valamit... valamit, amire mindig is vágyott, nem lenne szívem elvenni tőle.

Viszont a dohos raktár padlóján ücsörögve, rájövök, talán tényleg be kéne védeni a szarkofágot. A Nagy Könyv megjelenik, és újabb pár lapot kapok belőle, így megnyugszom, hisz a "felsőbb erő" szerint is jó ötlet ez. Először elolvasom, majd beszerzem a hozzávalókat, és nekilátok az átoknak, ami megvédi a bent nyugvót.
Tök profin haladok, mintha mindig is ezt csináltam volna, mikor fentről egy hangot hallok.
- Ó basszus nyitva vagyunk - kapok észbe, majd fel is szaladok, kellő huzatot generálva ahhoz, hogy a könyv lapja forduljon egyet. Gyorsan kiszolgálom a bent lévőt, és befejezem a szertartást, mint aki jól végezte dolgát. Jól van Luna.. mégse vagy te olyan élhetetlen.


Éjfélt jelez az óra, az utolsó darabokat pakolom a helyükre, lent a dohos raktárban, elhaladva a szarkofág mellett nem egyszer végigsimítva rajta, mert hatalmas... nagyon hatalmas a kísértés, hogy felnyissam, mégis... valahol jobbnak látom, ha nem teszem.
Kezd átjárni egy furcsa érzés, miközben felsöprök, így a hátam mögé nézek, mire... valaszínűleg a falnál fehérebb leszek, és szinte öntudatlanul mormolom el a varázslatot, ami segítségével kardot formálok a seprűből, csak tudnám minek. Mégis teljes testemmel a szarkofág felé fordulok, újkeletű fegyverem rászegezve.
Mert az az izé felnyílni látszik, és ilyennek tuti, hogy nem kellene történnie.


000 szó △ megjegyzés, zene linkje, bármi egyéb

Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptySzomb. Jún. 27, 2020 7:13 pm



Éjszaka a raktárban

A világ elmozdult. A zsaluk meglazultak. Oly erőket bolygattak meg halandók és halhatatlanok, minek beláthatatlan következményei egyre sebesebben közelednek, súlyos nyomást gyakorolva a realitás vászonszerű szövetére. A lenvászon megfeszül, ez az időtlen, még is megfáradt kelme elcsúszik, mi több, repedezni látszik. Az ősi korlát ingatag. Ami pedig ingatag, meg is ing egyszer.
Dobbanás. Akár egy apró nesz, minek eredetét nehéz volna beazonosítani. Talán, gondolhatná az ember, csak a képzet szüleménye. Ha sokáig meredünk egy alkotásra, mi lenyűgöz, valamilyen ismeretlen oknál fogva megbabonáz, akkor megragadhatja a fantáziát. Az lehet, tán semmi több. Egy aranyozott, élénk színű festékkel díszített szarkofág, lábaira állítva hirdetve az uralkodót, aki benne nyugszik. Korához képest alig kopott meg ez a mesteri művészlkotás. Mintha nem is lenne oly régi, mint amilyennek lennie kell. Kopp, tompa zörej a fá. Az élethűen ábrázolt, tekintélyt parancsoló arc a boszorkányra mered. A kepzelet, más semmi sem. Hiszen hogy is nézhetne egy faláda kifaragott, megfestett arca egy, a halottian hideg földön ücsörgő lányra? Miféle szemek meredhetnének rá, a fedélen túl? És a mágia fellobban. A világ újfent megremeg, láthatatlanul, ahogy a nagy hatalmú varázskönyv manifesztálódik. Az erő, mely belőle árad, hullámként söpör végig  a dohos, poros raktáron. Valami motoszkál. Alig hallható súrlódás. Akár egy kígyó a sivatag homokján. A képzelet, mi más? Halk mormogás, ahogy a varázsige pereg a fiatal nő ajkai nyomán. Vagy más? Mintha valaki figyelné őt, a lányt. De fentről hang szólítja el, megzavarva a rituálét. A varázslónő elillan, akár egy szép álom fülledt, nyári reggeleken, a piramisok óhazájában. A Könyv továbbra is ott lebeg, lapjait megtáncoltatják a szelek. Kopp. Kopp. Fojtott, fás dobbanás. A hajadon vissza tér és befejezi azt, amit elkezdett...mikor még a védőátok gondolata sem fogant meg elméjében. Kopp. Az idéző azonban már nem hallhatja, az ige elmormolását követően elszólította kötelessége. Kopp. De vissza-vissza tért, nemde? Valóban élénk fantáziájának a műve? A szemek, melyek a sötétből figyelik. Ébenfeketével keretezett szemek. Bűnkék szemek. Kopp. Elhalad a szarkofág mellett. Kopp. Ujjai végig csúsznak a simára csiszolt fán. Kopp. Ahogy elhalad előtte ismét. Kopp. Ahogyan újra s újra hozzá ér. Kecses ujjai, akár a mágikus izzók, szaladnak végig a koporsón. Kopp! A dobbanás egyre erélyesebb. Az óra pedig éjfélt üt.
Ez nem a boszorlányok órája. Még nem! Ez nem az ördögök órája. Ez...a fáraó órája!
A zaj immáron beeszi magát a falakba, a leány csontjaiba, ott motoszkál a fejében, akár meggörnyedt múmia ujjak. Kopp! A hang pedig egyre erősödik. Egyre csak erősödik! S nem csupán a koponyájában létezik, immárom világos. Újabb dobbanás, mit már-már reccsenés követ, ahogy a boszorkány megpördül tengelye körül: a szarkofág nem pusztán megmoccani látszik a félhomályban, nem. Egyértelműen mozog! Lökések rázzák egy király nyughelyét, de még véletlenül sem kívülről. Újabb lökés és a fedél kilazul. Még egy, annál is nagyobb lökés és a szarkofág díszes fedőlapja papiruszként hanyatlik a frissen felsepert földre, fás koppanással üvöltve tompán az éjszakai csendben. A koporsó feltárul hát. Benne pedig egy szorosan pólyákba kötözött, masszív férfi alak vonaglik. Karjai a mellkasán keresztben, arcán színarany halotti maszkot visel, melynek tengerkék, festett íriszei egyenesen a felfegyverzett boszorkára bámulnak, míg alatta egy arc mozgolódik. Egyszeriben dühödt nyögés szűrődik az anyag alól. Az ujjak kivehetően mozogni kezdenek, egyre türelmetlenebbül, de cseppet sem kétségbe esetten. Szakadás. A gyolcs fájdalmasan adja meg magát a fáraó akaratának, ahogy az feltépi az első szoros vászoncsíkot, mi béklyóként köti gúsba tagjait. Haragja egyre csak nő s a lány örülhet, hogy csupán a fojtott őrjöngéset hallja a maszk és betakart arc alatt. Erős, életre áhítózó mozdulattal szabadítja ki egyik, majd másik karját, melyről az ezer éves szövetdarabok lógnak, testét fedve s rejtve. Indulatosan tépi fel a lábait leláncoló, régi anyagot egy határozott lépéssel, melyet megtesz a lány felé, kilépve a szarkofágjából, eleven életre kelve. Még egy nehézkes lépést tesz, immáron a másik lábával. Nehéz légzés hallatszik s valamiféle morgás, netán beszéd. A fáslik ránézésre egy cseppet sem aszott múmiát sejtetnek, mi több, jó izomerőben levő férfi alak sejlik fel. A fáraó megáll egy pillanatra. Vállain látszik, zihál, mintha kétsegbe esetten próbálná nyelni a levegő, vagy éppen az élet minden egyes cseppjét. A teljes arcát fedő aranymaszkon túl viseli a nemes-ét, ezt a kék-arany sávos, puha kelméből készúlt "koronát", melyet a fáraók akkor viseltek, ha a földi életükböl átlépnek a holtak birodalmába. A múmia,  - halotthoz képest - túlságosan gyorsan ragadja meg az arcát takaró maszkot és egy agresszív mozdulattal lehántja magáról, úgy dobva a padlóra, mint a legértéktelenebb szemetet. A halotti maszk alatt a férfi arcát, egész fejét lepelbe csavarták. Az arany fémesen visít, ahogy a földnek csapódik  a fáraó mérgétől s ezt a hatást csak fokozza a fehérbe temetett ábrázatú, eleven tetem. A nemes hivalkodóan keretezi körbe a groteszk arcot. A lény viszont nem éri be ennyivel. Megragadja két kézzel az arcát, kitapintva az érezhetően képére feszülő vásznat. Oly mozdulattal, mint aki saját szeme világát akarja kivájni, bele mar ujjaival a gyolcs szegélyei közé, lerántva egy réteget az egykoron illatos olajokkal és bitumennel átitatott, legfinomabb lenvászon csíkokból. Pontosan annyit, hogy feketével kihúzott szemei immáron megláthassák a nőt, kinek jelenléte vissza csalogatta az élők világába. Egy határozott, élénk tekintet mered most a megrettent varázslónőre. Tengerkék íriszek, melyek bele fúrják magukat egészen a szívébe. A fáraó ujjai megakadnak egy röpke pillanatig a járomcsontjánál, az orcáját szalagszerűen fedő gyolcsban, ahogy tekintete találkozik a salemi boszorkányok utódáéval. Ezt követően lassan megpróbálja lehántani a mellkasáról a kötegeket, határozottan, egyenes tartással állva meg két lábán. De átható tekintetét nem veszi le lányról. Némán figyelve.

"A holtak nem osztoznak.
Mert ugyan kinyúlnak
A sírból (esküszöm,
megteszik), nem A szívüket nyújtják feléd,
Hanem a fejüket, Azt a részt, amelyik rád mered."
- Stan Rice

Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptySzomb. Jún. 27, 2020 7:57 pm




Luna & Mr. Fáraó





Naiv vagyok. Ez újfent kiderült. Naivan hittem abban, hogy a segítségem tényleg az lesz, és nem egy újabb katasztrófa előszele. Mágus létemre kezdek igencsak rájönni, jobb ha nem nyúlok az ősi erőhöz. Ahhoz az ősi erőhöz, ami már évek óta teszi tönkre az életem, s mégis... újra és újra megteszem, mert azt hiszem, segíteni tudok vele. Hallottam nem egy boszorkányról, aki az erejét és életét arra tette fel, hogy másokon segítsen, akinek nevét máig imába foglalják egyes emberek, akit tiszteltek és szerettek. S nem értem, egyszerűen képtelen vagyok megérteni, nekem ez miért nem megy. Miért lesz az összes cselekedetemből katasztrófa, mikor pont azért teszem, mert nem akarok ártani senkinek? Miért vagyok ennyire elátkozva? Igen, már nem tudok másra gondolni, csupán arra, átok ül rajtam, az egész lényemen, hisz már a fogantatásom sem volt.... tiszta.

A megérzéseim persze kiválóak, ahogy mindig. Hajszál pontosan ráérzek mindig arra, ha valamit elcsesztem, s bár félek hangosan kimondani, nehogy aztán valósággá váljon, tudom, hogy elcsesztem... ezt is. Miután visszatérek csak ez a baljós érzés van, meg a másik... figyelnek. De újra és újra körbejáratom a tekintetem az egész alagsorban, néha be is nézek egy-egy eldugottabb sarokba... nem találok semmit, mégis szinte a csontjaimban érzem, a minden egyes mozdulatomat végigkísérő tekintetet.

Ha ez nem lenne elég, a szarkofág is olyan furcsa nekem. Minél több időt töltök itt lent vele, annál jobban vonz oda, de tudom és nagyon összpontosítok arra, ne hajtsam meg a fejem semmi kísértés előtt. Azt mondták, hagyjam békén. Azt mondták, el se tudom képzelni, miféle szörnyeteget rejt, s talán nem is lesz itt sokáig. "Apám" legalább is nem hiszem, hogy személyes gyűjteményének egy darabjának szánná, annyira nem mehetett el a józan esze.

Kopp. Bármit teszek, bármivel is próbálom elűzni furcsábbnál furcsább gondolataim, meghallom, nem egyszer, de nem is kétszer, és a baljós érzés újra és újra átjár, megremegtetve minden porcikám.
Az óra pedig éjfélt üt, jelezve, hogy hamarosan beköszönt az új nap, de itt lent, a könyvesbolt alagsorában, por és dohszag közepette, valami megváltozik. A hangok, amiket csupán hallucinációnak hittem, egyre intenzívebbek. A koporsó, aggodalmam fő oka, pedig felnyílik.
A kard kiesik hangos csörömpöléssel érkezve a földre, megzavarva azt a nyomasztó csendet, s szám elé kapom a kezeim, nehogy felsikítsak. Kint már vámpírok járják az utcákat, nem hiányzik nekem az, hogy egy újabbat idevonzzak, vagy talán pont azt kéne.
Kijön valami, semmit nem látok, csupán tényleg egy wc-papírba tekert valakit, s bár rettegésem megtölti az egész helyet, ez az egy aprócska gondolat mulattat kicsit, hisz mennyire szeretik így ábrázolni őket, nem?

Nem mosolygok, kezeim lassan ereszkednek le, hogy aztán erőtlenül ernyedjenek el, a szám is résnyire nyitom, de egy szót nem merek szólni. Vakítóan gyönyörű kék szempár, ami most már láthatóan le sem veszi a szemét rólam. Létezik? Eddig is ő figyelt? Francba. Az agyam leblokkol, nézi őt, nézi, ahogy megszabadítja magát a gyolcstól, amibe béklyózták, nézi, ahogy a fejdísz olyan csörömpöléssel hullik a padlóra, mint az én fegyverem.

Nem tudom, mit teszek. Nem tudom, miért teszem, a lábaim óvatosan ám, de óhatatlanul indulnak meg felé, mintha hívna szavak nélkül, bár ezt képtelenségnek tartom. Kezeim lassan kelnek életre, ahogy pusztán centiméterekre állok meg tőle, olyan távolságra, hogy minden gond nélkül végezni tudjon velem, s mégis én csak a szemeket nézem. A vakítóan kék szemeket nézem, és óvatosan nyúlok az arcát takaró gyolcshoz, hogy aztán lágyan próbáljam megszabadítani tőle.
Francba.





Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptySzomb. Jún. 27, 2020 10:17 pm



Éjszaka a raktárban

Lehull a lepel, az ezer éves gyolcsok a porba zuhannak. Egyik a másik után kígyózik le a fáraó testéről. A vászon szakad, a kard eget rengegően zeng, ahogy a kőre esik. A halotti maszk szintúgy. A lény még sem rezzen össze, csupán figyel. Mintha egy halott kémlelné az élőket. A lány pedig, aki szint úgy nem képes eltépni a tekintetét a különös alakétól, megindul felé. A kék szempár követi az alakját. Ahogy megáll előtte. Ahogyan az arcához ér. És fejteni kezdi a halotti lepleket. Némán teszik mindezt, mintha csupán a rítus része lenne. A férfi arcáról egyre több anyag kerül le, ahogy egy mozdulattal leveszi a nemest fejéről, a fásli-szerű kelme könnyebben tekerhető le. A selymes, arany-kék sávos fejfedő egy ideig még lóg baljában, majd lomhán elengedi s az is a földre zuhan. Az idő vasfogától megsárgult szövet könnyen engedi magát, miután az első mozdulatokkal feltépték a szoros formát tartó kötéseket. Egyre több vászoncsík enged s egyre több mutatkozik meg az egykori uralkodó arcából. Szigorú, de formás orrnyerge, kreol, fénylő bőre, simára borotvált, éles vonalú arca, telt ajkai. Ezt a férfit szemmel láthatóan ereje teljében adták át a túlvilágnak. Legalább is így tervezhették. Ám kudarcot vallottak. Hiszen nem maradt halott, igyekezetük ellenére. A fáraó a nő arcát kémleli, ahogy az először pillantja meg vonásait. Ahogyan fölé magasodik. Mikor az ajkait lezáró gyolcs is megoldódik, megszólal mély, könnyed hangján. Egy olyan nyelven, mit már réges-régen nem beszél egyetlen élő lélek sem. Hanglejtése kérdést sejtet. Amennyiben a lány nem felel, egy másik nyelven mondja el, vélhetőleg ugyan azt, majd egy harmadikon. Elsőként ezt követően szakítja meg a szemkontaktust, hogy egy kósza pillantást vessen a szorosan betekert törzsére. Tovább feszegeti az anyagot, míg a(z adott kornak megfelelően sima) mellkasa is meg nem szabadul a fojtó kötelékektől. Dús fürtjei kissé az arcába omlanak, ahogy a szűk kötözést eltávolítják a fejéről. Szoros, bizony. Hiszen a holttest eredeti alakját így kívánták megőrizni a túlvilági élethez. A fáraó az ujjait kezdi vizslatni, a kezét forgatni. Mintha a gyolcs alatt még mindig illatozna a különféle illóolajoktól és növényi balzsamoktól melyekbe egykoron becsavarták a testét. Ez vajon a halál illata? És valóban érezhező?
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyVas. Jún. 28, 2020 10:25 pm




Luna & Mr. Fáraó





Oké. Ennek tuti, hogy nem kellene megtörténnie. Az is tuti, hogy nem jó dolog egy több ezer éves valakit... felkelteni. Azt tettem volna? Miattam kelhetett fel? Ááá biztos nem, annyi erőm nekem csak nincs.
De engem néz. Azok az irreálisan kék szemek, határozottan engem vizslatnak, s bár nincs ellenemre a férfiak figyelme, ez most határozottan nem az a jóleső figyelem, amire az ember lánya vágyna. Kiráz a hideg. Vagy itt lent mindig is ilyen hűvös volt? És mennyi más kérdésem lenne még, de... szembe menve mindennel, ami a józan eszemre utalna, odamegyek hozzá.. elé.. mintegy tálcán kínálva fel magam. És akkor kezdjem ecsetelni, hogy nekem aztán nincsenek szuicid hajlamaim.
Komolyan, mintha King és Anne Rice regényeinek ötvözetében lennék éppen, úgy érzem magam. Igen, ha valamit örököltem nagyanyámtól, akkor az az olvasás szeretete, és a puszta tény, hogy még nem létezik számomra rossz könyv, maximum olyan, aminek fedelét nem csapom fel mégegyszer.
Meg se rezzenek, mikor a nemes is követi fegyverem útját. Próbálok arra összpontosítani, jó akkor most ő is letette a fegyvert, de egy aprócska hang azt sugallja, ez nem ennyire egyszerű. Az se nyugtat meg különösebben, hogy a többiek is síri csendben vannak, még akkor sem nyikkannak meg, mikor tulajdon kezem ér a múmia arcához. Nem hideg. Nem annyira legalább is, mint egy vámpíré. Talán, talán ők is érzik, nem egy újabb koporsószökevénnyel van dolgom, még ha abban is volt? És mi van ha veszélyesebb náluk, én meg így szépen ráeresztem a világra? Te jó ég, mi van, ha megint katasztrófát sikerült csinálnom röpke percek alatt?
És egyáltalán hogy teszem vissza, ha azt se tudom, hogy szedtem ki? És miért ilyen szép az arca? És a mellkasa? És miért nem tudom róla levenni a szemem, és miért nem veszek levegőt? Hahó Luna, neked az kell.
Aprót rázok a fejemen, és hátrálok egy picit, mert a hülye hormonok, igen, tuti miattuk találok vonzónak egy valószínűleg több ezer éves valakit. Ennyire apakomplexusom azért nincs.
Te jó ég, mozognak az ajkai, basszus a hangja... megbabonáz, még így is, hogy lehet most ecsetelte, miként fog a helyére tenni. Talán jobb is így... nem kellek én a világnak, elég elcseszett az nélkülem is.
- Nem tudom, mit mondasz... nem értelek - bezzeg az én hangom az kellemesen csilingel még így, hogy a félelem is kihallatszik belőle, aztán kipattan a fejemből az ötlet, így magamhoz hívva újra a nagy könyvet - amit egyébként csak el kellene égetni - lapozni kezdek, majd mikor megtalálom, amit keresek, a gyönyörű férfi felé tartom a kezem, és belekezdek...
- Próbáld meg most. Nyugi, nem átkoztalak el vagy ilyesmi... legalább is nagyon remélem, csak sima bűbáj, ami megoldja a nyelvi... korlátokat - mosolyodok el szerényen, még a nyakam is behúzva kicsit, mert tudom én, nem mindenkinek tetszik, ha egy boszi segíteni akar.





Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyKedd Jún. 30, 2020 7:34 pm



Éjszaka a raktárban

Immáron szemtől szemben állnak. Kék íriszek találkoznak. Ahogy pedig a milleniákat látott gyolcs feltárja a múmia arcát, kirajzolódik a férfi tekintete, bal szemének jellegzetes festése, a wedjat, azaz Hórusz szeme. Osiris Fiának szeme. A Fáraó szeme. A szent szimbólum, mi a nemesi erőt, védelmet és jó egészséget jelképezte. A szimbólum, amit különféle formában okvetlenül a fáraóval temettek, hogy amulettként védelmezze az uralkodót a túlvilágon és hárítsa a gonoszt. Hórusz bal szeme a Holdat hivatott hirdetni, Thoth-ot, a halál istenét. A fekete keretbe ágyazott pillantás átható, talán valóban erővel rendelkezik, ahogyan azt az ókori Egyiptomban hitték. A lány közeledni kezd, a fáraó állja a tekintetét, továbbra sem véve le róla túlvilági s még is oly eleven szemeit. Tekintetében pedig erő lakozik, oly jellemről tanúskodva, mi a modern korban ritkaság. A fiatal nő keze pedig emelkedik, de a férfi csak nem veszíti szem elől pillantását. Ahogy arcához ér, a fásli alatt is puha és langyos bőréhez, csupán ekkor szökik tekintete egy röpke időre a hajadon ujjaira. A boszorkány pásztázni kezdi pillantásaival, - ahogy a gyolcs vissza adja a világnak egykori uralkodóját - s ezen mint egy felbátorodva, az ifjan lett halott is hasonlóan tesz, kissé merészebben szemléli a hölgyeményt, de teste nem moccan, csupán igéző szemei. A vászondarabok úgy potyognak a földre, mintha nem is lenne súlyuk. A fáraó olajbarna karjairól lomhán lógnak még ugyan, deréktól lefelé fedik, de felső testét immáron nem rejti a halotti lepel. A boszorkány hátrál. Vele egy időben pedig, akár egyfajta fordított tükörkép, a fáraó pedig felé tesz egy lépést. Az egykori király megszólal, de mondandója nem éri el a különös lányt, hiszen nem beszélik egymás nyelvét. Hogy is beszélnék? Súlyos, homok lepte évezredek választják el kettőjük világát, s olyan nyelvek, melyek rég a múltba vesztek vagy éppen a jövő bódító zenéjét képezik. Ez azonban, úgy fest, egy nagy hatalmú boszorkánynak nem lehet akadály. Egy mozdulat vagy a megfelelő ige és egy vaskos varázskönyv jelenik meg, amit sztoikus nyugalommal, ugyan akkor, annál nagyobb érdeklődéssel vizslat a szarkofágját éppen elhagyó fiatalember. A nő felemeli a kezét, ami némi gyanakvást vált ki a kreol idegenből, szemei leheletnyire összeszűkülnek. Figyeli, ahogy az beszél hozzá és bájosan behúzza a nyakát.
- Nyelvi...korlátok?
Kérdez vissza a férfi, telt, tejcsokoládé árnyalatú ajkairól immáron sima, érthető kifejezések táncolnak le.
- Te egy papnő vagy. Boszorkány.
Állapítja meg a fáraó rögvest, éles, élénk elméről tanúskodva, évezredes szunnyadás ide vagy oda.
- Az imént még nem értettem, amit mondtál, de most már értelek. Milyen nyelv volt ez? Még sosem hallottam, pedig megannyi vidék nyelvét hallottam már.
Érdeklődik, majd a lány arcát fürkészi óceánkék íriszeivel.
- A bőröd...akár a Hold fénye vagy a borjú teje. Még sosem láttam hasonlót.
Egyik karja emelkedni kezd és szinte hozzá ér a nő hamvas állához, de valójában sosem éri el, mielőtt vissza hanyatlik. Bódítóan kellemes illat szállingózik, drága olaj és fűszernövények aromája, melyeknek már réges-régen el kellett volna illanniuk, de még is, mintha megálltak volna az időben az uralkodóval együtt.
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyKedd Jún. 30, 2020 8:08 pm




Luna & Mr. Fáraó





Igazából én már rég rájöttem az élet nagy kérdésére. Miért szép minden, ami könnyű szerrrel kionthatja az életem? Mert az előttem lévőnek meg se kell szólalnia ahhoz, hogy ezt magamtól is simán leszűrjem. Veszélyes. És tudom. Már az veszélyes, hogy rám néz, és most nem azért, amiért hatást gyakarol rám. A puszta tény veszélyes, hogy néz. Nem kellene. Neki aludni kellene, vagy ladikozni a holtak folyosóján, vagy hogy hívják. Nőiesen be kell vallanom, az egyiptom meg a piramisok sose érdekeltek annyira, hogy kellően és jól belemélyedjek a mitológiába. Franc gondolta volna, hogy valaha nem lenne rossz.
Bár ahhoz tényleg nem kell semmiféle tudás, hogy rájöjjek, ha valakit behelyeznek egy koporsóba, meg még be is gipszelnek, ne adj Isten még ki is szednek belőle dolgokat ( mert azt hiszem, az szokás arra), és ennek ellenére, pár évezred múlva lazán kisétál, mintha tényleg csak aludt volna, az semmi jót nem jelent. Tartok... mit? Félek tőle, mégis ostoba módon a közelében akarok lenni, meg akarom érinteni, miközben lehet már az felér egy halálbüntetéssel, biztos királyféle lehet, túl giccses az a szarkofág, és hát... gondolom őket se fogdozhatja csak úgy bárki.
A hangja elvarázsol, ahogy ő maga is, de egyszerűen nem hagy nyugodni a tény, hogy ez így nincs rendben. Ennek nem szabadna megtörténnie, és valamit nagyon elszúrtam.
- Tudod... - vakarom meg a tarkóm, kínosan elhúzva a szám, és még a tekintetem is leveszem róla.
- Valamit nagyon elszúrtam, és.... és te most itt vagy, de... meghaltál.... több ezer éve - harapok az ajkamba, s csak az utolsó szókapcsolatnál nézek rá.
- Nem értettem, mit mondasz, azt a nyelvet már rég nem érti szinte senki - adok valami magyarázatfélét, de óvatosan, hisz nem akarom teljesen lesokkolni. Tudom, milyen érzés szembesülni valamivel, ami addig nem volt, aztán az egész életed megváltoztatja. És nem kívánom neki.
- Boszorkány... nem papnő, én nem vagyok "jó" - mutatok idézőjelet, kicsit el is szomordva. Tudom, megbarátkoztam a gondolattal, együtt is tudok élni vele, de mások előtt felvállalni szégyellem.
- Most a kétezres éveket tapossuk... manapság már mindenki ezt beszéli, és a bűbáj miatt érted... de sokkal könnyebb így, nem? - legalább azért nem haragszik, pedig láttam a szemében a gyanakvást.
- Esetleg elmondanád a neved?
- LUNAAAAAAAAAAAAAAAAAA - hallatszik fentről, mire szemeim elkerekednek, és pillanatok alatt ver le a víz. Pedig majdnem hozzámért, és én meg kíváncsi vagyok rá... mindenre... ajj ez ostobaság.
- Figyelj? Maradj itt, jó? Mindjárt jövök - hadarom egy szuszra, majd fel is szaladok apámhoz, hogy biztosítsam, minden rendben, csak találtam egy oltári jó könyvet.
- De azért ne maradj sokáig.... és zárj be rendesen - biccentek, és néz... látja rajtam, hogy valami nem stimmel, mégse kérdez semmit. Nagyon kedvelem ezt a férfit.
Szusszanok, hangosan fújom ki a levegőt, miközben agyam folyamatosan kattog, hogy hozzam ezt helyre. Nem láthatják meg őt... érezni rajta az erőt, amit már rég elefeledtek, és a vámpírok.... a vámpírok... gyorsan bezárom az ajtót, ellátom egy bűbájjal is, hogy ne legyen több látogató. Aztán megyek csak vissza le az idegenhez.
- Szóval..hát nem is tudom, hogy fogjak bele... - kezdek járkálni idegesen, kerülve minden kontaktust vele, mert úgy érzem, most rendben vagyok, tiszta az agyam, de ha ránézek, megint elveszek.
- Nem maradhatsz itt... nem maradhatsz... fent, te már rég halott vagy, biztos szép kort megéltél, és boldog életed volt... de itt már nincsenek egyiptomi királyok, meg Istenek... emberek vannak, vámpírok, vérfarkasok és egyéb szörnyetegek, meg egy Király... EGYETLEN király - hangsúlyozom ki, mert úgy gondolom, ez az igazság, bár én se vagyok itt régóta.
- Így hát... van valami ötleted, hogy tehetlek oda vissza? - bármennyire is próbálom, nem tudom finomítani a kérdést, és csakis egy pillanatra nézek rá, az arcomon kiülő sajnálattal, mert ez is az én hibám.






Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyKedd Jún. 30, 2020 10:36 pm



Éjszaka a raktárban

Az enyhén szúrós pillantás oldódni látszik, ahogy a mágia szárnyán egymásra talál a két fél. A bábeli káosz elillan és a verbális kommunikáció többé nem húz falat a boszorkány és a fáraó közé. A férfi tekintélyt sugárzó pillantással, tartással magasodik a nő fölé, puszta kisugárzása is érezteti, ő egy uralkodó. Hát ehhez méltó minden gesztusa, hiszen gyermek kortól erre nevelték.
- Ha meghaltam...akkor ez a túlvilág. Ez magyarázza rendhagyó szépséged, bizonyára te kísérsz el az utamon.
Állapítja  meg némiképp elrévedve a lány válla mellett.
- Bár...úgy hiszem, életemben sosem hittem mindebben. A Ba-ban, a Ka-ban vagy az istenekben. Most még is, itt vagyunk.
Ha ez a másvilág, úgy is tudják, mit rejt a szíve. Nincs miért tagadnia.
- Régen nem értik?
Ízlelgeti a szavakat homlok ráncolva. Megpróbálva megérteni olyasvalamit, amit emberi értelemmel szinte lehetetlen.
- Miért ne volnál "jó"? A semmiből jelent meg egy furcsa papiruszköteg és máris érteni kezdtük egymást. A szépséged is páratlan, bármelyik férfi szívesen fogadna egy ilyen ágyast.
Értetlenkedik a hajadon szavain, most már valóban megemelve az állát, két ujjal, alig érezhetően. Hiszen egy rég letűnt korban, ami számára az egyedüli ismert világ, a lány által mondottak értelmezhetetlennek bizonyulnának. Jól varázsol és mutatós is, mi több kellhet?
- Kétezres...?
Kérdően pillant a különös számra, ami számára semmit sem jelent. Majd biccent.
- Nagy varázslónő lehetsz, az én papjaim nem tudtak mit kezdeni a nyelvekkel, meg kellett őket tanulni.
Ahogy azonban ismét az állához érne, a lány a nevéről kérdez. A név. Oly sok neve van egy uralkodónak. Hórusz név, Két Úrnő név, Arany Hórusz név, Egyiptom királya, Ré fia és....és...elgondolkodik, mi az utolsó neve, az eredeti neve s már éppen összevonná szemöldökét ennek kapcsán, mikor fentről rikácsolás hallatszik.
- Hol...Hold leány...
Kóstolgatja a nevet, ahogy a hölgyemény elviharzik, meg se várva a fáraó válaszát. A király, míg a lány távol van, körbe pillant. Megérinti a szarkofágot, a kidolgozott arcot, s megszemléli, ha talál lent bármit. Különös, semmire sem hasonlító tárgyak. S közben azon a kulcs fontosságú kérdésen elmélkedik...mi is az ő neve? Amint ezen gondolkozik, vissza tér a fiatal nő és hebegni-habogni kezd. Egy ideig nem szól semmit a férfi, majd ismét szembe fordul vele és jeges pillantást vet rá.
- Én vagyok a felkelő és lenyugvó Nap. Hogy merészeled?!
Kérdezi ércesen, de fel sem véve hangszínét. Egy király...aki nem ő. És főleg nem egyiptomi. Felfoghatatlan arcátlanság!Alig tesz meg két lépést, ismét karnyújtásnyira vannak.
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyKedd Jún. 30, 2020 11:22 pm




Luna & Mr. Fáraó




Nekem ez nagyon furcsa. Egy több ezer éves királlyal beszélni a modern világ, modern nyelvén. És tudni, hogy sok mindent valószínűleg még így sem ért meg, hisz akkora a szakadék köztünk. Elönt a hiányérzet hirtelen. Szeretnék valakivel beszélni, aki korombeli, akivel kitárgyalhatjuk a pasikat, gáz zenéket, divatot... szeretnék normális lány lenni, még ha csak kis időre is. Mert az ember ugye mindig arra vágyik, amit nem kaphat meg, és igen, ezek a mások számára alap dolgok, nekem hatalmas luxusok.
- Nem... sajnos a túlvilág még várat magára.... abban sem vagyok jelenleg biztos, hogy meghaltál... furcsa vagy - döntöm oldalra a fejem, még a homlokom is ráncolom, ahogy újra végigmérem lassan. Mert legyen bármennyire jó is a balzsamozás, évezredek után akkor se nézhet ki ő úgy, mint akit nemrég tettek sírba... az pedig nem lehet az én művem... kizárt. Abban meg biztos vagyok, hogy uralkodó, és kicsit talán dacból nem veszem fel azt a viselkedést, amit elvárna tőlem. Vagy a nagyiék elvártak.
- Itt, de ez nem a mennyország vagy a pokol ez.... a jövő - igen, talán ez a legmegfelelőbb szó rá, és talán ezt meg is érti, mégha egyelőre felfogni nem is képes. Töröm a fejem, folyamatosan, mit tehetnék, de egyelőre semmi.
- Holt nyelv... így nevezik őket. Voltak országok, tartományok, nyelvek... amik ma már nem léteznek, a világ... átalakult, teljesen - legalább is az ókori egyiptomhoz képest biztos.
- Köszönöm - mert, hogy ez nagyon bóknak hangzott, és jól is esik, mégis aprót rázok a fejemen.
- Könyv... így hívják, és erre már szinte bármelyik boszorkány képes... és páratlan sem vagyok, itt minden lány így néz ki - mert bármennyire is szeretném magamnak megtartani, úgy érzem, ha már felébresztettem, joga van az igazsághoz.
- Ó persze... te nem értheted - hunyom be a szemem fáradtan, és keresem a megoldást, miként magyarázhatnám el neki, de megzavarnak. Az apám persze aggódik, és ha tudná, hogy ez most jogos is... mégse szeretném, ha infarktus vinné el, szóval amíg csak tudom, eltitkolom előle a baklövésem.
Visszaérve persze próbálom felvázolni a helyzetet, és hogy mit kéne tennem. S számítok is erre a reakcióra, mégis megrettenek, mikor felcsattan. Még csak fel sem tűnik, hogy a kard is pillanatok alatt kerül újra a kezembe, mert van egy sanda gyanúm, hogy ezt nem is én tettem. Hisz hiába állok pusztán én vele szembe, másik tucatnyi "szempár"  vizslatja őt általam. Nekik pedig nagy érdekük, hogy ne haljak meg, mert akkor oda mindennek... számukra sincs visszaút, és itt rekednek valahol élet és halál között.
- Voltál... valaha - ennek ellenére újra rezzenéstelen arccal állom a tekintetét, épp csak nyelek egy nagyot, mikor arra eszmélek, megint túl közel van.
- Szabad? - közelítek szabad kezemmel óvatosan az ő keze felé, majd ha nem kapok ellenkezést, lágyan fogom meg, hogy értse, nem bántom, ha ő se engem.
Eztán felviszem.. fel a lépcsőn, végig a könyvektől roskadó polcok között, egyetlen szó nélkül. Kinyitom a bolt ajtaját, és egyből megcsap a huzat, meg a friss levegő, ami még jól is esik a lenti dohos szag után.
- Látsz itt bármit is, ami hasonlít a te világodra? - halkan kérdezem meg, kis időt hagyva neki, hogy megeméssze, amit most lát. Bár félek, egy emberöltőnyi idő se lenni elég neki ehhez.
- Isten hozott a Névtelen Városban, Felség - lágyan, már-már angyalian mosolygok fel rá, továbbra is halkan beszélek, gúnynak nyoma sincs a hangomban, de mivel a nevét nem tudtam meg, valahogy hívnom kell.






Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyPént. Júl. 03, 2020 11:46 pm



Éjszaka a raktárban

Abban a tudatban nyitja fel szemét, - hogy halandóként tévedvén - valóban a túlvilágra került. Hogy a lány, akit először megpillantott hivatott őt Aaru-ba vinni, Ozirishez. Hogy még sem ragadt a lelke a Duatban s nem falta fel szívét Ammit. Egy pillanatra a mellkasára helyezi a jobbját, majd lomhán ismét leengedi. Most már minden mind egy. Úgy látszik, még sem tévedett, mikor hitetlenül járta a forró sivatagot, isteneket teremtve az egyszerű népnek. A világnak. Nincs Másvilág. Nincs semmiféle krokodil-szörnyeteg, aki démonként falja fel a kevély szíveket. S még is...ő maga, a Nagy Fáraó itt van, nem fogja a halál! Felemelkedik. Letépi gyolcsait.
- A valódi legendák nem halnak.
Jegyzi meg, míg a másik oldalra billenti a fejét. Hiszen mi másra gondolhatna? Van, aki oly hatalmas, hogy még az élet körforgása alól is kiveti magát. Végig méri saját alakját, karöltve a leányzóval s ugyan arra a megállapításra jut: porhüvelye nem az enyészeté.
- A jövő...
Ismétli halkan a súlyos szót, de hogy mennyire érti meg vagy képes felfogni egy efféle tényt az emberi elme, az kérdéses.
- Mennyire alakult át? Hány esztendő telt el? Van más fáraó?
Teszi fel sorra a kérdéseket délcegen, tapogatózva a realitás sikamlós határán. Hiszen egy halandó sem képes elképzelni emberöltőket, mi több, homokszemekként pergő évezredeket. Ez a férfi, aki a boszorkány fölé magasodik, még is igyekszik megérteni a lehetetlent s megálmodni, meglátni a felfoghatatlant. Ahogy pedig a fiatal nő ecseteli a modern kor vívmányait, a különös, nemes idegen arcán most először bujkál félmosoly.
- Senki sem lehet olyan, mint te, Holdleány, hiszen mind egyszeriek és megismételhetetlenek vagyunk.
Két kezét tenyérrel felfelé emeli fel, szinte megemelve Luna állát, de csupán leheletnyire érintve a selymes bőrt. A varázslónő azonban elillan az ujjai közül s mire vissza tér, megzabolázhatatlanná válik, mivel kiváltja az uralkodó haragját. Hiszen ő maga Hórusz, a delelő Nap, így senki sem beszélhet vele! Dacol hát az igazsággal a nő szavaiban. És a pengével, ami ismét a markában van. A feszültség szinte szikrát vet közöttük, a pillanat pedig tovább izzik.
- Valóban bátor vagy.
Ismeri el, hiszen nem sokan mertek volna a történelem során ilyen hangnemet megütni és így farkas szemet nézve vele. A hölgyemény azonban gyengéden megfogja a kezét és vonni kezdi egy irányba. A férfi pedig megindul, követve a sorsot, a végzetét, ebbe az új világba. Felfelé a fásan nyikorgó-nyög, poros lépcsőkön és végig a szűk, magas polcok között, amerre néhány pillantást vet is, a kötetek gerincére. A lány pedig megáll és kitárja az ajtót egy új, ismeretlen és frissítő világ felé. A fáraó ajkai enyhén elnyílnak, ahogy a masszív feketeségben megpillantja ezt az új kort. A vidék olaj-fekete, még is sápkóros, itt-ott pislákoló fény fürdeti az utcát. A környék kihaltnak látszik, egy lélek sincs. Csupán a távolban sétál el egy pár, de ők is a ködbe vesznek. Még is, hirtelen egy kocsi száguld el a néptelen úton, mire a férfi utána kapja a fejét, kitörve az általános csodálattól.
- Ez a szekér...sosem láttam még ilyen gyors szekeret! De hol a lovak, mi húzza és hol az emberek?
Tűnődik és érdeklődik, ahogy a port felkavarja a kocsi.
- Szeretem a fogathajtást.
Jegyzi meg s ekkor valóban mosolyt csalnak az események napbarnított arcára.
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyVas. Júl. 05, 2020 12:35 am




Luna & Mr. Fáraó




- Az lennél? Legenda? - vonom fel szépen ívelt szemöldököm, miközben teljesen ártatlanul, mindenféle bántó szándékot mellőzve teszem fel a kérdést. Persze ha tudnám a nevét, lenne egy alapom, amiből kiindulhatnék, de láttam kiülni a zavart az arcára, így jobbnak látom, ha nem teszem fel újra a kérdést.
- Bizony... egész jó ám. Oké, eleinte biztos ijesztő, de ha megemészted, és megtanulsz benne élni, nagyon klassz - belelendülök, a lelkesedés kiül az arcomra, mert mindennek ellenére szeretem az életem, szeretem a világom, és egyszerűen szeretek élni, mégha akadnak akadályok, meg rögös utak is.
- Óegyiptomhoz képest? Nagyon. Hogy hány esztendő? Ezt így nehéz elmagyarázni, de várj.... - koncentrálok egy kicsit, míg fentről le nem érkezik egy régi térkép, ami úgy tűnik, szinte egérrégta már, mégis úgy gondolom, ő ismeri ezt.
- Elvileg ez a hazád, ugye? Piramisok, fáraók, Istenek.... nos, ez - nyújtom felé a térképet - óta több ezer év eltelt már... - harapok az ajkamba. Remélve, hogy így már jobban megérti. Sok minden van, ami még ígyis nehézséget okoz, hogy most már megértjük egymást.
- És nem... fáraók már egyáltalán nincsenek... itt egy király van... mint mondtam az Egyetlen, légyszinerágjbemegint - hisz már évek óta csak ő van, és nincs lény a földön, aki ne tudná, ki az, jó őt kivéve... Te jó ég, mi van ha Bíbor Király is megneszeli őt? Akkor nekem tényleg annyi.
- Őőőőőő... csak Luna - mosolyodok el, annyira idegen nekem az, ahogy hív, aztán meg még zavarba is jövök. De hát mit tehetnék? Nem bókolnak nekem minden sarkon, és tök nehéz kezelni.
Hozzám ér, egy pillanat az egész, én mégis hagyom, pedig mióta tudom, nem vagyok sose egyedül, kerülöm a fizikai kontaktust, amennyire csak tudom, mert fogalmam sincs, melyik szikra vált ki a bennem lévőkben akkora dühöt, hogy aztán megint katasztrófa kerekedjen. De most nyugodt vagyok, még akkor sem ijedek meg, mikor hangnemet vált, csupán fegyver kerül a kezembe.
- Tudom, egyszer ez lesz a vesztem - mosolyodok el halványan, ahogy látom, enyhülni látszik. És felviszem, hogy megmutassam neki mindazt, amit a szavaim által nem érthet meg, bármennyire jól fogalmazom is meg őket.
Végig az arcát nézem, miközben ő magába issza a látványt, és kiül a döbbenet rá. Mosolygok. Jó érzés ezt látni, és nem egy tikkelő szemet, aki a régi hazáját siratja.
- Ez már olyan szekér, amihez nem kellenek lovak - nevetek fel lágyan, hogy aztán ismét felpislogjak rá.
- Szeretnéd kipróbálni? - amennyiben igen a válasz, a zsebembe túrok a kulcsért, majd megnyova a gombot, az utca túloldalán álló autó fényei felvillannak, és jelez, hogy kinyitódott.
Odamegyek, remélhetőleg vele, és kinyitom az ajtót.
- Tessék, ülj be - nyilván látja, hogy hasonlít valami ülőalkalmatosságra. Majd rácsukom az ajtót, hogy elfoglaljam a vezetőülést. Először áthajolok rajta, természetesen mosolyogva, hogy bekössem... tudom, nincs erre szükség, de odafigyelek a részletekre. Aztán indítok, és először csak lassan megyek végig az utcán - a lejátszót direkt kikapcsolva, hogy ne zavarja semmi a nézelődésben -, had szemlélje meg az új világot.
- Vannak még lovak is, de már nem dolgoztatják őket, inkább hobbiként tartják... kisebb falvakban még talán húznak kocsit, de itt már mindenki ilyennel jár... menő, mi? - vigyorodok el, de a szemem nem veszem le az útról.






Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyVas. Júl. 05, 2020 2:21 pm



Éjszaka a raktárban

Határozott, tekintélyt parancsoló félmosolyával biccent egy aprót a lány szavaira.
- Mi más lehetnék? Itt állok, előtted, a húsom nem rágják férgek és hasamból sem nő gyomvirág.
Jelenti ki, széttárva izmoktól feszülő, néhol még gyolcs-fedte karjait. Mintha csak Hórusz szárnyai volnának.
- Még is évezredek rohantak el, engem sírba tettek, de nem lehetek halott. Ez nem a Duat. A szívem pedig ver.
Megfogja a vele szemben ácsorgó Luna jobb kezét és a mezítelen, olajoktól sikamlós mellkasára helyezi a lány tenyerét. Mintha az idő valóban megállt volna abban a pillanatban, hogy a szarkofág fedele lezárult. Vagy talán már előtte? Ezt követően elengedi a vékony csuklót, akár ha meg sem fogta volna.
- "Oké"...mit jelent ez a szó? Többször említetted már...
Ráncolja meg finoman a homlokát, ahogy a modern korba ivódik vagy éppen az őbelé. A kis boszi kiviruló arcára az időtlen időket átalvó fáraó arca is fellazul és tükrözni kezdi a mosolyát. Bár még csak az imént ébredt, nem érzi úgy, hogy bármeddig is aludt volna. Ugyan az a fiatal, tettvágytól és szórakozhatnéktól tomboló vér hajtja, mint annak idején. Felemeli tekintetét, ahogy újdonsült ismerőse valahonnan, egy ósdi polcról le levitáltat egy ősrégi papiruszt, akár Maat tolla a mérleg serpenyőjén. Lesöpri tenyerével a port és végig pásztázza a térképet.
- Ilyen volt...és milyen lett?
Fogalmazza meg a kérdést, mi valahol a költői- és valós kérdés mezsgyéjén egyensúlyozik.
- Egy király. Az egész világ ura ez a király?
Hangjából érzékelhető a kimértség, nem mond ki mindent, ami a fejében motoszkál. Nem bizony.
- Rendben, Luna kisasszony, a boszorkány.
Törődik bele, hangjában kacérság bújik meg, ahogy Luna zavarba jön és megemeli az állát.
- Az én nevem...a nevem...
A hatalmas, az erős - elbizonytalanodik. Oly egyszerűen nevezné meg önmagát, a sok-sok név közül az egyet, ami számít, ismét, de ami az elméjében dereng az csupán feketeség. A tehetetlen düh már éppen hatalmába kerítené, mikor a lány újfent kardot ragad, ahogy az uralkodó megelégeli a szavait. Rá markol a pengére, félre tolva az útból, akár egy igazi harcos, még ha pusztán ember is.
- Nem lesz, ha elég erős vagy.
Néz mélyen a tengerkék szemekbe, ahogy elengedi a mágikus kardot, a lánnyal egyetemben. E helyett a nő ujjai az ő kezére kulcsolódnak, a pallos markolata helyett. Megfogja s vezetni kezdi, egy új világba. Felérnek a lépcsőn, ki, a pince sötétjéből a neonban úszó, modern éjszakába. S mindez a kulturális sokk, ami rá omlik egy rég letűnt királyság uralkodójára, még sem zúzza agyon a férfit. Égkék szemei elkerekednek, mint a gyermek, ki csodát lát minden apróságban. Az üveg ajtó feltárul és kilépnek a holdvilágban úszó éjbe. Egy kósza kocsi suhan el a szemeik előtt, kellemes szellővel csapva meg arcukat.
- Egy szekér, ami magától megy? A mágia ennyire átjárja ezt a kort?
Csodálkozik el, ahogy ismét találkozik a pillantásuk ébresztőjével. Megmentőjével.
- Még szép!
Húzza ki magát a fáraó és immáron széles mosoly ékeskedik arcán. Ahogy a pittyenés hallatszik és felvillannak a reflektorok, kissé meghökken, de nem bizalmatlankodik soká, egyből megindul az új kor csodája felé. Az ajtó feltárul és a férfi lelkesen les be, kissé lehajolva.
- Nahát, nem rajta utaznak, hanem benne! Puha trónokon!
Elneveti magát, nevetése a legédesebb vadvirág mézével vetekszik.
- Micsoda ötlet!
Ismeri el és be is ül az autóba. A modern dolgok ahelyett, hogy megrettentenék vagy idegenkedne tőlük, kimondott érdeklődést mutat, le se tagadhatná, hogy szórakoztatják. Luna a kormány mögé ül és áthajol a férfin, bájosan mosolyogva. A fáraó szemöldöke kissé megszalad, de az arca elárulja, a nő közelsége még véletlenül sem zavarja, mi több, jelenleg szélesebben vigyorog, mint annak előtte.
- Több pántot is rakhatsz rám, ha szeretnél.
Nem állja meg a huncut kis megjegyzést, összes hófehér foga kivillan. Férfiből van, vitathatatlan. És a látásával sincsenek problémák. Ahogy pedig a fiatal nő is elfoglalja a helyét, elindulhatnak. A férfi alaposan megnézi a műszerfalat és mindent, amit a kocsiban láthat.
- Micsoda sebesség! És kényelem! A gyeplő pedig egy kerék!
Már-már rajongás cseng a hangjában, ahogy az öv ellenére ficánkol az új élmény és jelenségek láttán.
- Hobbi...a ló, hobbi. Ez mit jelent?
Sejti, hogy ha nem munka, akkor köze lehet az ellentétéhez, a szórakozáshoz, de élénken várja Luna feleletét, aki az utat nézi. A fáraó pedig elsőre inkább a csinos nőt nézi meg magának a volán mögött, csak ezt követően mered ki az ablakon.
- "Menő"...igen, menő!
Ízlelgeti elsőre a különös szót, jelzőt, de csak hamar rá kap az ízére és használni kezdi.
- Milyen...tiszta üveg!
Érinti meg hosszú ujjaival a szélvédőt, ahogy előre pillant. Majd nézelődni kezd az utcán is, a sötétbe burkolózó épületeket, egy nyújtózó macskát és az utcalámpákat. Majd megpillantja a visszapillantó tükröket.
- Mi? Ez én vagyok?! Ó!
Ismét elkerekedik a szeme, hiszen az ókori Egyiptomban nem találták még fel a tükröket, csupán a fényezett fémfelületeket ismerték, azt is csak a dinasztiák elitje. Az azonban messze volt a modern tükröktől. Elneveti magát a képen s hol az oldalsó, kinti visszapillantóba néz, hol a benti, középen lógót tükörbe, nyakát nyújtogatva.
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyHétf. Júl. 06, 2020 10:24 pm




Luna & Mr. Fáraó




- Hála égnek - teszem hozzá vigyorogva, mintegy befejezve a mondatot. Lehet, ha úgy lenne, ahogy ő felvázolta, már fejvesztve rohannék ki a világból, s nem beszélgetnék vele itt ilyen kedélyesen. És ez probléma, itt kellene hagynom vagy valami, mert egy kis részem tudja, ebből probléma lesz. A francba, hisz nőből vagyok, és kitűnően látom, ki áll itt előttem, mégse veszthetem el a fejem. Észnél kell lennem.
- Khm... igen, határozottan... ver - már-már lehelem a szavakat, a csuklómat vizslatva, ami még mindig bizsereg, az egész kezem... az ujjaim. Most hogy azért, mert hozzám ért, vagy mert az izmos mellkasát tapinhattam, fogalmam sincs, mindenestre nagyon érdekes dolgot fedezhettem fel a padlón, mert eszembe sincs felnézni.
- Óóó jelent sok mindent, például: oké, szuper.... vagy oké, mostmár hagyj békén, vagy épp oké, nyugodj meg - pillantok  rá, leküzdve az iménti zavart, ami valószínűleg, ha akart volna se tudott volna nem észre venni.
- Teeeeeljesen más, nehéz ezt így elmondani.... - tényleg fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék bele, hisz én is fiatal vagyok, felét se tudom annak, ami azután történt, amiután őt sírba tették, s hogy még a nevét se tudom, cseppet sem segít a helyzetemen.
- Igen, a vámpírok teremtője... öhm... halhatatlan lények, akik embervérrel táplálkoznak. Gyönyörűek, és egyszerűen nem fog rajtuk az idő. Bíbor királynak hívják, őt maga a sötétség teremtette, s bár a vámpírok ősatya, retteg tőle élől meg holt is... még sosem találkoztam vele, és szeretném megtartani ezt a jó szokásom, de.... azzal, hogy felkeltettelek, lehet kicsit kihúztam nála a gyufát... már biztos érzi a belőled áradó erőt.... - kínosan húzom el a szám, mert ha csak belegondolok abba, mi történik, ha ő toppan ide be, magam ugranék be abba a szarkofágba, és zárnám le, hogy ki se tudja azt nyitni.
- Neeeem nem nem... Luna... csak így egyszerűen - nevetek fel, Isten ments, hogy engem úgy szólítson.
- Általában egy neven szólítunk mindenkit, arról tudok, hogy nektek marha sok volt... az idők során spóroltak a szavakból - megvonom a vállam, megmagyarázni úgyse tudnám az okát, hisz én már ebbe születtem bele.
- Hmmmm... tudod mit? Felejtsd el... ez úgy éj élet számodra, nem? Csak mondj egy nevet, és úgy foglak hívni, ez a mai meg lesz a szülinapod - próbálom enyhíteni kedvesen, nehogy megint felhúzza magát, mert amikor ez megtörtént, én tényleg megijedtem tőle. Aztán meg lehet, hogy pont erre lenne szükség.... rémisszen meg annyira, hogy ne akarjak ennyire a közelében maradni.
Megbabonázva nézem, ahogy nemes egyszerűséggel félretolja a pengét, mintha tényleg csak a seprű lenne, amiből csináltam. A szavai viszont nem tetszenek.
- Már most túl erősnek érzem magam, hisz látod... arra, hogy egy több ezer éves királyt felkeltsen, nem minden boszorkány képes... hatalmas erőt kell ahhoz birtokolnia... én birtoklom, de bárkinek szívesen odaadnám, mert ez nem ajándék... ez átok, ahogy én is - színt vallok, mert jó eséllyel úgyse fogja megérteni... nem értheti, ezt senki nem értheti, csupán ők tucatnyian, akik a fejemben vannak, és bármit megtennék azért, hogy eltűnjenek.... Egy pillanat alatt kerekedik el a szemem, ahogy tényleg ráeszmélek... csend van.
- Nem beszélnek - észre se veszem, hogy miközben az előttem magasló királyt bámulom, mintha egy csoda lenne, kicsúsznak a szavak a számon. Persze, mert ő nem vámpír, mert az erejét valószínűleg ők is érzik... és ez a vonzódás, hisz a salemiek ilyenek, ami nagyobb erő náluk, az úgy vonzza őket, mint legyeket a papír.
Az utcára érve, megint teljesen más állapotba kerülök. Mosolygok... folyton, lelkes vagyok, és örülök, hogy én mutathatom meg neki ezt az új világot, amibe ébredt.
- Képzeld nem... ez a halandó emberek műve, semmi köze a mágiához. Ők találták ki, hogy megkönnyítsék a saját dolgukat - büszkén mesélem, hogy mi lett azokból, akiket ő vélhetően rabszlogákként tartott.
Csak nevetve rázom a fejem. Annyira furcsa, hisz nekem ez teljesen természetes, ő meg úgy csodálkozik rá, mint a kisgyerek, aki először látja. Mégis... jóleső érzéssel tölt el őt így látni.
- Ez igazán kedves Felség... de elég ez az egy - rázom meg a fejem, és csak kuncogni tudok azon, hogy lecsapja a magas labdát. Szóval ez az ókorban is így működött már? Mindenesetre, ez jobb... ettől nem jövök zavarba, és nyugodtan tudok az útra koncentrálni.
Kicsit elkalandozhattam gondolatban, mert megrezzenek, mikor meglepetten szólal meg... de aztán újra csak vigyorgok.
- Tükör.... minden nő kedvence - nem, ezt pedig akkor sem fogom megmagyarázni neki, ha kéri. Váltok, és jobban rálépek a gázra, kicsit feljebbtornázva a sebességet, mert eszembe jutott valami.
A plázánál állok csak meg, mikor leparkolok, és leállítom a motort. Kicsatolom magam, s csak utána fordulok felé.
- Most pedig szerzünk neked ruhát. Bármennyire is szemetgyönyörködtető ez a látvány, nem maradhatsz így, mert lehet mások nem fogadnák ilyen jól egy több ezer éves fáraó látványát - bocsánatkérőn mosolygok rá, és ha rábólint, kicsatolom őt is. Pedig szerintem megjegyezte a mozdulatot, mégis... alattomosan használom ki az alkalmat, hogy újra érezzem a bőrét, hogy olyan közel van.
- Ez a kedvenc helyem - pislogok rá ártatlanul nagy szemeimmel.






Vissza az elejére Go down
Névtelen Fáraó
Névtelen Fáraó

Faj :
Ember volt, Kirekesztetté vált
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
14

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyHétf. Aug. 10, 2020 1:42 pm



Éjszaka a raktárban

Egyetértően biccent a boszi szavaira.
- Hála bizony. Kellemetlen lenne kanópuszedényekből össze vadászni a szerveimet. Úgy sejtem, a testem eleven, nem mumifikáltak tehát, ahogyan azt illett volna...még is...
Tűnődik, mert bár az uralkodó fele felháborodik az efféle hanyagságon, más részt, ez még sem a túlvilág - amiben amúgy sem igazán hitt -, a teste pedig nagyon is élő. Hogy lehet ez? Miféle varázslat lehet?!
- Miért...nem a piramisomban vagyunk?
Jön nyelvére a magától értetődő kérdés, hiszen ha szarkofágban feküdt, annak csak egy piramis mélyén kellett (volna) lennie! De még sem ott ébredt, hanem egy dohos pince helységben. Egy különös, modern világban. Egy szépséges varázslónővel. A szíve pedig ver, érzi s immáron mindketten érzik, ami egyértelműen alátámasztja, hogy nem lehet halott, sem a sírját elhagyó, nyugtalan lélek, bár semmi hasonlóban sem hitt soha sem. A szó kapcsán pedig elvigyorodik.
- Rendben, akkor bárki bármit krédez vagy mond, én azt felelm, "oké"!
Állapítja meg, könnyen feltalálva magát a 21.században.
- Más...de csak van egy uralkodó vagy több, akik a világot irányítják és felosztják maguk között?
Érdeklődik szkeptikusan, mert hát, aki a Föld ura, azé a hatalom. Ez pedig kulcs fontosságú kell legyen.
- Vámpír? Mint Sekhmet legendája? Hallottam már démonokról, akik vért isznak. Őket teremtette ez a Bíbor Király? És ő most a világ ura?
Figyelmesen hallgatja Luna szavait, veszedelmesnek hangzik ez a Victorius, és ha ő az ura ennek a vidéknek vagy kornak, akkor méltó riválisa a fáraónak, aki magát a világ méltó uralkodójának tekinti.
- Nem csak ő teremtett lényeket...
Jegyzi meg selma mosollyal. Igen, egyre biztosabb, hajtja az adrenalin az ereiben.
- Rendben, akkor Luna, Holdleány.
Törődik bele kacéran adva meg magát a női akaraterőnek. Mi tagadás, egy letűnt világ ura volt, de a nőknek szívesen megadja magát, ami hadvezérekkel szemben szóba sem jöhetett volna.
- Értem...hát, nálunk a titulusok és származás mind a megszólítás része volt, de magunk között mi is csupán egy nevet használtunk.
Fűzi hozzá Luna szavaihoz, így annyira nem is lepik meg az elhangzottak. Az új név és a születésnap ötlete meglepi, ez szemmel látható, de el is gondolkodik.
- Ha te a Hold Leánya vagy, akkor lehetnék én Ahmes, annyit jelent, a Hold gyermeke.
Veti fel, majd némi tétovázás után, ismét megszólal.
- Vagy olyan név kéne, ami jobban használatos ebben a korban?
Teszi fel találóan a kérdést.
- Ebben az időben is nagy ünnepélyeket rendeznek a születésnapokon?
Kontrázik, ha már új név és születésnap, a szórakozást nem hagyná ki. A lány viszont kardot ragad, de ez sem tántorítja el a királyt.
- Egy erős asszony nem átok, hanem áldás. Sok erőskezű fáraónő volt, nálunk nők is a trónra léphettek, hiszen mi, egyiptomiak tudjuk, miféle őserő rejtőzik az asszonyi szívben! Nem csoda hát, hogy Rá is nő lett...Ne sajnáld ezt az erőt...egy ilyen hatalmas képességeket birtokló boszorkány méltó uralkodónő lenne. Bármelyik király örülne egy ilyen méltó királynénak, akinek van esze és mersze.
Jelenti ki és ismét megemeli a hajadon állát, hogy tekintetük találkozzon.
- Kik nem beszélnek?
Teszi fel a kérdést, szaván fogva a leányt, érdeklődve, mígnem az megragadja és ki, illetve be vezeti az új világ lélegzetelállító mivoltába.
- A két kéz műve?! Micsoda találmány! Talán a szelet hajtják uralmuk alá?
Elképed, ahogy Luna szembesíti vele, semmi ördöngősség nincs a modern autók működését illetően, semmi mágia, csak emberi ész, tudomány, kreativitás. Nem is tétováznak, beülnek az új kor járműveibe és suhanni kezdenek. A fáraó le sem tagadhatná, mennyire élvezi ezt a sok új csodát, és persze a szemre való társaságot.
- Hát, legyen, éppenséggel épp elég gyolcspántot tekertek rám...bár, ha te csavartál volna be ilyen gondosan, az biztosan nem lett volna kellemetlen.
Jegyzi meg búgóan és tétován, bele törődve az egyetlen biztonsági övbe. Majd csak hamar felfedezi a vissza pillantó tükröket, melyek szintúgy lenyűgözik. Dús hajába túr, amit szinte be sem lepett a por, ahogy csokoládészín ujjai a fürtjei közé szaladnak.
- Még csinosabb vagyok, mint gondoltam.
Szalad ki a száján, szemmel láthatóan tisztában megnyerő külsejének tényével.
- Oh, bizonyára a férfiak is sűrűn nézegetik magukat, csak talán nem vallják be.
Mondja szabadon, miközben hol az egyik, hol a másik tükörben nézegeti magát.
- Nahát, a lovak vágtája semmi ehhez a szárnyaláshoz képest!
Lelkendezik, ahogy a nő a gázra lép és vigyora kiszélesedik.
- Egy isten teste, örvendek, hogy a kedvedre való. Bár bizonyára mondták már neked, hogy a te szépséged is vetekedik az istenőkkével. Én már csak tudom.
Mosolyog édesen, szemeivel vetkőztetve a fiatal nőt. Természetesen lelkesen tűri, ahogy Luna közelebb hajol, hogy kicsatolja az övét, míg sajátja kacéran vág keblei közé.
- Rendben, mutasd meg nekem, miféle kelméket hordanak a mai férfiak.
Adja meg magát és kiszáll a kocsiból, tekintetét a hatalmas plázára szegezve.
- Üveglapokból készült palota? Valóban lenyűgöző...
Fürkészi és halad a nő után, ha megindulnak.
Vissza az elejére Go down
Luna Mordana Chevalier
Luna Mordana Chevalier

Faj :
mágus (Belle unokája)
Családi állapot :
Egyedülálló
Hozzászólások száma :
17
Tartózkodási hely :
Nameless Town

Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó EmptyHétf. Jún. 21, 2021 8:17 pm


Luna & Mr. Fáraó





- De vajon miért nem? Hisz az volt a szokás nem? Akkor téged hogy hogy nem? - engem ez érdekel, hisz az egyiptomiakról beszélünk, akik egy szóa gyerekeket mészároltak, minden parancsra ugrottak, pont egy ilyen törvény felett hunytak volna szemet?
- Hát.... - kezdem el vakarni a tarkóm, mert ez is kínos pillanatok egyike lesz. De mégse hazudhatok, azt gondolni, hogy őt kímélni kell teljesen felesleges.
- Tudod a világ sokat változott, az emberek igazából kapzsik, van aki annyira, hogy kiraból egy piramist, a feketepiacon pedig nagy értéke van egy halott királynak. Az a férfi se szent, aki apámnak hiszi magát, ahogy ebben a városban senki sem, te lettél a gyűjteményének éke. Épp csak... nem kellett volna kimásznod a sírhelyedről, jajj ezért mit fogok kapni - persze, hogy átjár a pánik. Ha minden sarkon halott uralkodók sétálgatnának, ez a hely maga lenne a pokol. És én félek amúgy Victoriustól, azt pedig nem hinném, hogy ő szépen szemet hunyna a tettem felett. Senki nem szereti a riválisokat.
- Te aztán gyorsan tanulsz - ezen a ponton kicsit elámulok, mármint hogy több ezer évet aludt, és mégis ilyen gyors az észjárása. Nekem bezzeg pár óra alvás után is kávé kell ahhoz, hogy egyáltalán gondolkodni tudjak.
- Szerintem igen. Csak legendák vannak róla, és őszintén szólva, még sose éreztem késztetést, hogy kutakodjak utána. Sokan megjárták már, akik ezt tették, tudod? És állítólag nagyon félelmetes, bár.... akit találkozott már vele, nem tudott már mit mesélni... meghalt - s bár lehet, hogy ez is csak legenda, de nekem bőven elég ahhoz, hogy ne akarjam a Bíbor királyt teadélutánra invitálni.
- Ezt hogy érted? - pillantok rá, felvonva a szemöldököm. Talán ez egy olyan információ lesz, amivel megtudhatom, melyik fényes csillaghoz is van szerencsém? Mert amúgy figyelek. És amikor próbálta elmondani, hogy nevezik, annak nagyon átok szaga volt, így valamivel szűkül a kör, hisz nem hinném, hogy olyan sok uralkodó rászolgált volna arra, hogy átokkal sújtsák, itt komoly dologról lehet szó.
- Ahmes. Tökéletes, nagyon illik hozzád - vigyorodok el, persze némi habozás után, hisz rendesen végig kellett mérnem ahhoz, hogy tudjam, mennyire illik hozzá. Csakis azért, még véletlenül sem azért, mert amúgy nagyon jó dolog rajta legeltetni a szemem. Ilyesmi még csak meg sem fordulhat a fejemben.
- Még szép. Főleg a tizenhatodikon... azt ugyan nem tudom, miért de a tizenhatos bulik a legvadabbak. Illetve vallási mérföldköveken is, mikor a kis lányból nő lesz - kapásból ezek ugranak be, hisz számomra mindkét alkalom emlékezetes lett. Az utóbbi túlságosan is, de mégsem hagyhatom, hogy maga alá gyűrjön a szomorúság. Nem érzem azt, higy tudnék erről beszélni bárkinek is.
- A nagymamám hasonló, megszelidített egy szörnyeteget - osztom meg vele lágy mosollyal az arcomon. Hisz ez a másik nem publikus tény rólam, itt mindenki ismeri a szépség és a szörnyeteg történetét, majd talán egyszer őt is beavatom... vagyis nem, nincs egyszer. Mihamarabb vissza kell kerülnie a szarkofágba. De miért olyan nehéz erre gondolni, mikor a szemeit nézem? Gyorsan lehajtom a fejem, s hátrálok egy kicsit. Nem lesz ez így jó.
- Nem fontos - megrázom a fejem, mert az meg tényleg egy hosszú mese lenne, és vannak sokkal érdekesebb dolgok is, mint az én múltam. Meg is mutatom őket neki, hisz ennyit csak szabad, ebből nem lehet gond, ugye?
- Na ezzel sem vagyok tisztában, nagyon régen készült az első ilyen, de mad utánanézünk, rendben? - mert amíg nem sikerül megtalálnom a módját, hogy tegyem őt vissza, addig választ akarok adni minden egyes kérdésére, bár ez elég nehéznek bizonyul.
- Nem is tudtam, hogy már ti is profin űztétek a flörtölést - motyogom kicsit talán morcosan, mert egyáltalán nem tetszik, hogy ennyire zavarba tud hozni. Nekem eddig csak a gyokrlástól szökött pír az arcomra. Bár ehhez talán hozzátartozik, hogy életem szerves részét nők között éltem le, elszeparálva a világtól.
Azon pedig csak kacagva rázom a fejem, hogy mennyire meg van elégedve magával, de mitagadás, nem hazudik.
- Nem, mind mondtam, teljesen átlagos vagyok. Ahová most megyünk, ott sokkal szebb nőket is látni fogsz - és ebben a pillanatban önt el a késztetés, hogy ne vigyem el oda, lásson engem szépnek. Na, meg a francokat. Luna miket beszélsz?
Nem is időzök tovább, elindulok, hisz tudom, úgyis jön velem. Direkt ügyelek arra, hogy mellette haladjak, se előtte, se utána, mintha egyenrangúak lennénk. És egész jól megy, lassítok, mikor ő is, megállok, ha kell, aztán be is invitálom az első boltba. Ott felkapok minden ruhát, ami tetszik, majd a kezébe nyomom, és az öltöző felé veszem az irányt.
- Ezt kell először, a többi erre megy rá, jó? - kicsit zavartan magyarázom el neki az alsónadrág használatát, s bár tudom, hogy nem szabad felpróbálni, most efelett szemet hunyok.
- Megpirkózol a többi gyolccsal? - mert nem igazán szeretnék bemenni utána, az itteniek nagyon félreértenék, bár.... ha jobban belegondolok, utána úgyis törlöm a memóriájukat.


000 szó △ megjegyzés, zene linkje, bármi egyéb


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó   Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó Empty

Vissza az elejére Go down
 
Éjszaka a raktárban ~ Luna & Mr. Fáraó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A Névtelen Fáraó
» Luna M. Chevalier
» Elbújt lapok ~ Jean & Luna
» Hier kommt die Sonne ☼ Ra & Luna

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nameless Town :: The Nameless Town :: Városközpont :: Királyok Bölcsessége Könyvesbolt-
Ugrás: