Egy Névnélküli Város, megannyi különös fajjal és a maréknyi család, akik ezt a várost irányítják, fajuknak megfelelően.
Örök sötétségbe burkolva.

 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi switch
Felhasználónév:


Jelszó:


Chat
Legutóbbi témák
Alicia Greed Vas. Júl. 16, 2023 7:33 pm

April White Szer. Szept. 14, 2022 1:24 pm

Derryl Cooper Csüt. Aug. 18, 2022 6:13 pm

Oliver Ulliel Vas. Márc. 27, 2022 11:42 am

Névtelen Fáraó Szer. Feb. 16, 2022 6:43 pm

Victorius du Chapellier Hétf. Feb. 14, 2022 6:30 pm

Phoenix Gunnarsen Vas. Feb. 13, 2022 6:40 pm

Velizarii O'Reely Pént. Dec. 24, 2021 12:24 am

Jean Ulliel Szer. Dec. 15, 2021 3:49 pm

Top posters

Megosztás
 

 Late night visit

Go down 
SzerzőÜzenet
Anubis Ray
Anubis Ray

Faj :
Alakváltó
Családi állapot :
Szabad mint a madár
Hozzászólások száma :
7
Tartózkodási hely :
Mindenütt és sehol

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Late night visit    Late night visit  EmptyCsüt. Júl. 02, 2020 10:11 pm


Mami & Anubis



A névtelen város, ami mindent magában rejt, amit nem tanácsos látni egy halandó szemnek, és a város körüli ködnek hála nem is olyan könnyű bejutni ide, de egy magamfajtának ez aligha okozhat nehézséget. Végtére is egyes kultúrákban istenként tisztelnek, és ennek van is nem kevés alapja, de most nem ezért vagyok itt, és nem ezért jöttem ennyire távol az otthonomtól és a Nílusparti villámtól, ahol minden földi jóval kényeztetem magam, mert egyszerűen megtehetem és szeretem a hedonista életmódomat.
Most mégis a Senkiföldjét koptatom, mert érzem az életerejét, lelkének súlyát és akaratos vasszilárdságát, és végre itt van előttem az esély hogy megismerjem a nőt, aki annak idején, ki tudja már hány évvel ezelőtt azon a véres, sötét viharos éjszakán meghalt. Amikor az ember több akart lenni saját ostoba kis korlátainál, amikor a Férfi istenné akart válni, ámde ehelyett elbukott és a hatalmunk a földre sújtotta. Az erő, amiből születtünk, testet öltöttünk, tudatot nyertünk.... ami túlságosan nagy és intenzív volt és ami felett nem bírt uralkodni.... kicsapott a világba és mi vagyunk a megtestesülései.
A Lány viszont.... halott maradt. Nem tudtuk megmenteni, nem tuduk neki visszaadni a vérét, amiből mi születtünk, de mindvégig bennünk keringett és most ez hozott ide. Élénken éreztem, időről időre felbukkanni de sosem sikerült elcsípnem, pedig sokkal korábban elé álltam volna, de most itt kell legyen, érzem hogy itt van. Az érzés erősödik, közeledek a célomhoz. Legutóbb kóreában jártam, és ott a poén kedvéért öltöztem régiesnek mondható viseletbe, bár tiszta könnyű anyag minden. Cosplay, azt hiszem így nevezték, és megtetszett. Fekete és vörös dominál a ruháimban, na meg szürke. Semmi kirívó, nem ékeskedek olyan sötét színekkel, mint egy bizonyos Uralkodó, akinek híre messze messze terjedt. Kényelmes lépteim enyhe zajt csapnak, embernek látszom. Egy csinos vándornak az éjszakában. Kirajzolódik előttem a Ház, ami inkább már kúria szerűség, de régi. Nem olyan modern és csillámló mint az enyém. Itt élne? A Lány, a Nő, akinek a véréből lettem?
Határozott léptekkel haladok és a verandán megtorpanok, és a régi hatalmas súlyos kopogtatót lendítem meg. Súlyos, nem emberek számára készülhetett fém darab. Mégis könnyedén lendül a kezemben.
Bumm.Bumm.Bumm.
Léptek zakát hallom, és nem sokkal később padlónyikorgást, és az ajtószárny nyílását. Kíváncsian pislogok oda, félrebillentett fejjel, és elmosolyodom. Ő az! Ő! Megtaláltam! Ennyi év után, és ennyi keresés után, végre előttm áll, és azzal a lendülettel vetődöm rá hogy megöleljem, és a karjaimba zárhassam.
- Aahhnjaaa [Anya] *- mormolom neki ahogy nem eresztem el.


* Bocsánat, nem keresem ki óegyiptomiul hogy van hogy anya, szóval ez marad xD


Vissza az elejére Go down
Lucinda Rie Ferris
Lucinda Rie Ferris

Faj :
Alakváltó
Kor :
28
Születési idő :
1996. Jan. 24.
Hozzászólások száma :
91
Tartózkodási hely :
Ahol Vel is van

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptyVas. Júl. 05, 2020 1:16 am



Anubis & Lucy
Azóta sem tudok igazán it kezdeni a helyzettel, hogy hetekkel ezelőtt Vel kiviharzott a kúriámból és nem beszélt velem. Nem tudom, hogyan alakulhatott ez így, azonnal, hogy betette a lábát Nameless városába, rögtön megtalálta a Bíbor Király és magáénak jelölte. Pont a Király a Sötétség gyermek, míg én magam a Fényhez tartozom. Ha bármi más történik vele, semmi baj, újraindul a körforgás és tiszta lappal indulunk, legalábbis ő mindenképpen. Nem emlékszem az életeire úgy, mint én, ezért biztonságban szokott átlépni a következő életbe, és elfelejt mindent. De most nem így lesz, Victorius maga mondta, hogy valószínűleg csatlakozni fog hozzá személyesen Vel, ha minden a tervei szerint fog történni. Nekem pedig ez nagyon nem jó.
Nem akarok azóta egy percet sem gondolkozni, hogy visszaértem a Boszorkányok útjáról a Királlyal történt beszélgetés után, ezért rögtön belevetettem magam a munkába, hiszen volt mit tenni bőven. Először az épületen belül akartam egy nagyobb takarítást végezni, hiszen nem járt itt senki az elmúlt nyolcvan évben és egy lakható szobára szükségem van. Szerencsére a pince elég jó állapotban van még mindig, hogy használható legyen. Egy idő után a kertre tértem át, mert szükségem lesz hamarosan a kutatásaimhoz és a munkámhoz friss gyógynövényekre és jelenleg semmi sem terem itt.
A földön térdelve ültettem egy nagyobb terület különleges levendulát, Farkasölőfüvet és Atropa Belladonnát, amikor kopogást hallottam a házból. Felállva sietek ajtót nyitni, hiszen többen tudják a lakhelyemet és hogy bármivel kapcsolatban lehet engem keresni, mert valószínűleg lesz rá megoldásom. Amolyan mindenes vagyok, de a mágikus fajtából.
Hosszú szoknyám csak úgy suhog utánam, hogy sietek keresztül a szobákon ajtót nyitni. Épp csak végigpillantok az érkezetten, amikor rámveti magát, karjaiba zár és nem tudok szabadulni. Várjunk csak! Minek nevezett? Anyának? Nem vagyok még most senki anyja, pláne nem az övé!
-Mimimimimi? -kezdek el dadogni zavaromban és ijedelmemben. Nem értem, mi történik és nem szeretem ezt az érzést, ritkán szokott velem megtörténni. Próbálom lefejteni magamról a férfit, hogy legalább egy kis távolság legyen a kettőnk között.


A hozzászólást Lucinda Rie Ferris összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 15, 2020 7:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Anubis Ray
Anubis Ray

Faj :
Alakváltó
Családi állapot :
Szabad mint a madár
Hozzászólások száma :
7
Tartózkodási hely :
Mindenütt és sehol

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptyVas. Júl. 05, 2020 4:47 pm


Mami & Anubis



Megpillantva őt, elég sok minden száguld át az agyamon. Fel sem veszem hogy nem úgy néz ki mint amikor meghalt, persze hogy nem, de nem is kell annak lenni külsőleg, úgyis tudom, érzem hogy ő az, aki életre hívott minket. Akaratlanul. Már nem látott minket megszületni, nem látta hogy alakot öltünk, lefoszlik rólunk a vér és kilépünk a gyertyák fénykörébe. Rá, jómagam, Bastet....
Már nem segíthettünk rajta, de nem adtam fel a keresést, és a holtak között sem találtam mert végül is nem halt meg. Sosem volt igazán halott, és így nem volt hatalmam felette hogy a nyomára leljek, de most itt van! Végre. A karjaimba, még akkor is ha nem érti mi töténik. Értenie kell. Az Anyánk. Az Anya. Az ő vére kering bennünk időtlen idők óta.
- Ahhnjaaaa - ismétlem el neki és hagyom hogy kicsit eltoljon magától, és sötétt, mandulavágású szemeimmel nézek rá. Alakváltó vagyok, akárhogy kinézhetek éppen, és most rá is játszok a dologra. Haladok a korral, de szeretem a régmúlt viseleteit is.
- Megvagy, megtaláltalak végre! Annyi éven át kerestelek.... - mosolygok rá féloldalas kis mosolyommal, ami nagyon gonosz és kegyetlen is tud lenni. Ha éppen nem a legjobb formám akarom hozni.
- Egyiptom óta kereslek Ahhnja - teszem hozzá.


Vissza az elejére Go down
Lucinda Rie Ferris
Lucinda Rie Ferris

Faj :
Alakváltó
Kor :
28
Születési idő :
1996. Jan. 24.
Hozzászólások száma :
91
Tartózkodási hely :
Ahol Vel is van

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptySzer. Júl. 15, 2020 9:01 pm



Anubis & Lucy
Meg sem tudom nézni rendesen a vendégemet, amikor szó szerint rám ugrik és lerohan. Már mozdulnék, hogy valahogyan lerázzam magamról, de rá kell jönnöm, nem próbál meg bántani, csak... ölelget, mintha ismerne. Egészen biztosan emlékeznék rá, ha valaha is találkoztam volna vele, nem is tudom hova tenni ezt a hirtelen felbukkanást.
-Ahhnja? Anya? -pislogok rá kistányér szemekkel, amik nem igazán jellemzőek rá. Ritkán lehet már engem meglepni, láttam már mindent kétszer, de ez most nem olyan, amire fel voltam készülve. Csak tudnék róla, ha egy nálam idősebbnek kinéző fiam lenne, nem? Lucyként, ebben az életben még nem szültem, és nagyon vigyázok mindig, hogy a gyerekeim, ha vannak, ne tudják meg, mi is vagyok, hogy ne kerüljenek feleslegesen veszélybe.
-Kerestél? -kezdenek egyre inkább kérdőjelek ugrálni a fejem körül, nem tudom hova tenni ezt az egészet. Csak akkor nem emlékszem egy korábbi életemre, vagy bármire belőlük, ha nem értem el azt a kort, amikor visszatértek a korábbi életeim emlékei, vagyis ha nem értem el a tinédzser kort. Nem hiszem, hogy ő azokból az időkből származna.
-Na jó -elégelem meg az egészet, ahogy van. Bezárom utána a még mindig nyitott ajtót, most már tudni akarom, mégis mi ez és ki ez. Nem kell másnak is tudnia, aki a közelben talál járkálni. Intek, hogy jöjjön velem át a konyhába, nekem kell ehhez egy csésze tea. Szerencsére már egészen sikerült rendbe raknom a konyhát és két-három szobát, amit használok. Bár semmi sem modern még, de talán sosem lesz, ezért a fa fűtéses tűzhelyen kezdek kannában forralni vizet.
-Most mondhatod. Kérsz teát? -fordulok felé, amikor végeztem az előkészületekkel.
Vissza az elejére Go down
Anubis Ray
Anubis Ray

Faj :
Alakváltó
Családi állapot :
Szabad mint a madár
Hozzászólások száma :
7
Tartózkodási hely :
Mindenütt és sehol

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptyCsüt. Júl. 16, 2020 9:20 pm


Mami & Anubis



Alig bírom megállni hogy ne szorongassam agyon, most hogy végre itt van előttem, és nem csupán egy ábránd kép, és nem egy kihűlt nyom, ami annyi éven át ért. Mire utolértem, már el is vesztettem, és nem volt felette sosem hatalmam, hiszen igazából halott sem volt soha. Minden pillanatban amikor meghalt, rögvest újra is kezdte még ha eleinte talán nem is emlékezett rá, de később... Ki tudja, én nem tudom ezt túlságosan jól követni, de lassan azért elengedem. Nem akarom, de úgy tűnik.... Úgy tűnik nem ismer fel engem, pedig nem rejtegetem az erőmet és azt sem hogy ki vagyok. Elhúzódom tőle, és fényesen csillogó sötét szemeimmel méregetem, ahogy széles mosolyom is kissé megfakul.
- Igen. Te vagy az.... Hát nem... emlékszel... rám? Nem tudod ki vagyok Ahhnja? - kérdezem kissé zavartan, mert nem számítottam rá hogy nem fogja tudni a múltját, és idegenként fog tekinteni engem. Engem! Aki a legemberibbnek tűnök az összes közül, és engem, aki a legjobban kereste hogy bosszantsam a többieket. Nos, nem mondom hogy nem volt vele más célom is, de legalább nem evett az unalom éveken át, mint egyeseket. Bastet néha egészen elmacskásodott, és mindenütt a szőre volt, iszonyú bosszantó volt. A házvezetőnőm egy csomót panaszkodott rá.
- Igen, mindig kerestelek, de csak most találtalak meg. Mindig.... kicsúsztál a kezeim közül, és mindig akkor értem oda amikor már újrakezdted a kört... sosem ismerhettél meg engem - szomorodom el egészen ahogy lekonyul a mosolyom is. Nem lehet.... Nem tudja? Miért nem tudja? Hiszen az volt az első élete, és biztos vagyok benne hogy ő az, ezermillió közül is megismerem.
- Hm? Mi az? Mi a baj ? - ráncolom a homlokom, de lassan becsukódik mögöttem az ajtó és kényelmes léptekkel haladok mögötte, és körülnézel. Eléggé le van épülve a ház, de látszik hogy már van benne élet. Nem teljesen lakatlan, és a nehéz poros dohos szag is tovatűnik lassan. A konyha elég letisztult és ősrégi. Meghalnék már ha így kellene élnem, imádom a Nílus parti villám, minden extrával felszerelve.
- Kérek, köszönöm. Ha tényleg nem emlékszel.... sokat csinálj, mert itt leszünk egy darabig... - teszem hozzá ahogy letelepszem az egyik kényelmes karosszékbe és belesüppedek szinte a kényelembe. Hosszú hajam végét babrálom egy kicsit ahogy fészkelődök.



Vissza az elejére Go down
Lucinda Rie Ferris
Lucinda Rie Ferris

Faj :
Alakváltó
Kor :
28
Születési idő :
1996. Jan. 24.
Hozzászólások száma :
91
Tartózkodási hely :
Ahol Vel is van

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptyVas. Júl. 19, 2020 8:53 pm



Anubis & Lucy
Nem vagyok ijedős, de azért megnyugszom egy picikét, amikor magától enged el, ahogy próbálom eltolni. Észreveszem az enyhe változást a mosolyában és nem tudom hova tenni. Mintha elszomorítaná, hogy nem ismerem meg, de akárhogy is próbálok visszaemlékezni, semmi sem ugrik be róla. Nem csak azért, mert más rassz, mint én, sokat éltem ázsiában is, ezért nem okoz gondot megkülönböztetni őket és emlékezni az arcukra, de ő semmilyen formában nem rémlik nekem.
-Nem... nem emlékszem rád... -tükrözöm a zavarát, tényleg nem emlékszem egy picit sem erre a férfire vagy akár az energiájára. Már csak a koromtól fogva is érzékelni tudom halványan az energiákat és remek következtetéseket tudok levonni már nagyon apró jelekből is. A rengeteg tapasztalat áldása, vagy éppen átka, túl sokat tudok, ami nem egyszer okozott már nekem problémát.
-Ennyire régóta keresel? És honnan tudod, hogy körforgásban vagyok? -lepődöm meg alaposan és ezzel egyszerre le is ver a víz. Nem sokan tudják ezt a titkomat még a városban sem, hiszen ezzel könnyen vissza lehet élni. A tudásom nagy érték, különösen olyanoknak, akik tudnak is élni vele. Nem csak a történelemről van tetemes mennyiségű információm, de a varázslás és természetfeletti is a kisujjamban van. Olyanokról is tudok, amit magam nem tudok elvégezni, de attól még pontosan tudom, hogyan kell végigvinni lépésről lépésre.
-Úgy érzem ez hosszú lesz, ne az ajtóban állva beszéljük meg -magyarázok, ahogy már a konyha és étkező irányába vezetem az idegent, aki elvileg a gyermekem. Még mindig nem tudom hova tenni ezt az egészet, de a tea segíteni fog. Szerencsére a teakészletem háromnegyede túlélte az elhanyagoltságot, ezért a különleges és finom keverékeim továbbra is használhatóak.
-Jól van -bólintok és még több vizet töltök a kannába. Készítek két csészét, mert bögréim még nincsenek és már a kész teával ülök le vele szemben az asztalhoz.
-Hallgatlak és mindent tudni akarok, semmilyen részletet ne hagyj ki -pillantok rá nagyon komolyan, látszik rajtam, hogy komolyan gondolom. Mindig is nagyon kíváncsi voltam és meg akartam tanulni mindent. Nem vagyok gyenge szívű és sokat láttam már szenvedést is, nem tud olyat mondani, amivel ki tudna zökkenteni.
Vissza az elejére Go down
Anubis Ray
Anubis Ray

Faj :
Alakváltó
Családi állapot :
Szabad mint a madár
Hozzászólások száma :
7
Tartózkodási hely :
Mindenütt és sehol

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptySzomb. Aug. 08, 2020 10:36 pm


Mami & Anubis



Nehezemre esik elengedni, főleg azután mennyi ideig kerestem a világ minden egyes pontján, és minden szegletében. Már már tényleg minden kő alá benéztem amerre jártam, mire ide értem ebbe az elátkozott furcsa városba, aminek mégis valahogy kellemes az atmoszférája, és feltöltődve érzem magam. Buzog bennem az energia, és a sötét erő, ami az én sajátom. Amit nem kaptam, nem tudtam hogy van és mégis kialakult. Felszínre tört és azóta a szerves részemként funkcionál és már el sem tudnám képzelni hogy ne csinálnám. Az erő hozzám tartozik és nehezen tudok néha elvegyülni olykor. Máskor meg minden további nélkül.
- Ezt szomorúan hallom, mert én nagyon jól tudom ki vagy. Bár amikor én ismertelek, akkor fekete volt a hajad - mosolyodok el halványabban de azért próbálom tudomásul venni, hogy ne rohanjam le, mert nem tudja ki vagyok, és nem akarom hogy ellenségnek nézzen vagy rossz szándékú illetőnek.
- Azóta hogy meghaltál. Láttalak ott az oltáron feküdni de már.... nem tehettünk érted semmit, nem élted túl .... - sóhajtok fel, hiszen tudom jól miféle erővel bír ő. Vagy átokkal, mert a sok tudás az szintén átok lehet és látom is átfutni a pánikot a szemein.
- Nyugalom. Én elég régóta élek, nem tudnék mit kezdeni a fejedben lévő tudással, mert nekem is megvan a magam tudása - teszem hozzá, ahogy követem a konyha felé és letelepszem az egyik székre, kényelmesen. Itt leszünk egy darabig, így megvárom a teámat és megkeverem. Beleszomatolok. Citromfüves tea, kellemes.
- Nos, nem tudom mi volt a neved annak idején, de Óegyiptomban születtél meg legelőször. Tiszta, makulátlan életet éltél, és éppen ez lett a veszted. Akkoriban a Fáraó volt ugye az istenség, akit tiszteltek és féltek. Uralkodott egy, a Névtelen, akinek nevét nme vagyok hajlandó a számon kiejteni mert elátkozott lélek. Ez a férfi kitűzte célul hogy igazi istenné válik, és ehhez sok pap tudására és erejére volt szüksége. Feketemágiát gyakoroltak, és egy galád szertartást eszeltek ki amihez Egyiptom harmadát áldozta fel. Sötét és véres időszak volt, a halottak emlékeztek és sosem bocsátottak meg neki - kezdek bele ahogy az asztalra támaszkodok mesélés közben és elsimítom a hajam az arcomból.
- A szertartáshoz sok áldozat kellett, illetve egy Szűz, aki érintetlen a világ mocskától, és nevét, és hírét, erényét nem szennyezte semmi. Ez a nő voltál te. A Fáraó végrehajtotta a sötét rítust hogy a papjai segítségével, illetve a véreddel földön túli erőre tegyen szert, de csúfos kudarcba fulladt a terve. Az erő ami összpontosult elkezdett beáramlani a testébe, de túlságosan nagy volt, és nem bírta el a fizikai korlát, és belehalt az erőlködésbe, a véred viszont valahogy összekapcsolódott az erővel és megszülettünk mi. Azok, akiket az egyiptomi istenek néven ismer a világ. Én Anubisz vagyok, de a városban jár a testvérem Ré is, és Bastet sincs messze amennyire én tudom. A véred által születtünk meg, tehát téged tekintünk - bár nm mindünk - az anyánknak. Ugyanakkor jogos lehet hogy a Fáraó az apánk lenne, de őt mindannyian megtagadjuk!  - jelentem ki ahogy felmordulok, mert nem akarok arra hataloméhes mészárosra gondolni.
- Miután életre keltünk, szembesültünk vele mit tett a Fáraó és már nem.... láttunk téged az oltáron heverni és a véred immár bennünk keringett, de nem tudtunk megmenteni téged. A szíved megállt, és a lelked elindult a végtelen útján, amin most is lépdelsz. A felperzselt területeken jártam amikor a lelkekbe botlottam, és akkor éreztem hogy ez az én képességem, hogy átsegítem őket a túloldalra, kit hová. Vannak akik Bírónak neveznek, az istenek igazsága van nálam, pedig.... ez annál sokkal összetettebb. Az alvilágot uralom, és tudok minden lélekről, aki meghalt, és ezer és ezer lélek között kerestelek téged eddig.... - teszem hozzá egy lassú sóhajjal.
- Persze, megértem hogy ez így sok, és furcsán hangzik de... Te vagy az. Kérdezz nyugodtan bármit... - fejezem be egyelőre.



Vissza az elejére Go down
Lucinda Rie Ferris
Lucinda Rie Ferris

Faj :
Alakváltó
Kor :
28
Születési idő :
1996. Jan. 24.
Hozzászólások száma :
91
Tartózkodási hely :
Ahol Vel is van

Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  EmptySzomb. Szept. 12, 2020 1:17 pm



Anubis & Lucy
Nem szokatlan dolog, hogy idegenek toppannak az otthonomba mindenféle előzetes jelzés nélkül, de azért mégsem... egészen ilyen idegenek szoktak lenni. Nem adni akarnak nekem általában, hanem kapni tőlem valamit, ami egészen szokatlan, és nem vagyok benne biztos, hogy örülök neki. Beljebb tessékelem.
-Az nem jelent sokat, elég sokszor volt fekete a hajam -húzom el számat, mert a nagyjából négy lehetséges természetes színkombináción kívül csak azóta tud más színű lenni a hajam, amióta feltalálták a hajfestéket és az nem olyan régóta létezik még, ha a nagy egészet nézzük. A feketével nem adott még semmilyen támpontot, azt hiszem a kettővel ezelőtti életemben is fekete volt a hajam, szóval van lehetőség bőven.
-Oltáron? Égettek el már máglyán és dobtak le szikláról is, de oltár nem rémlik -értetlenkedek, hiszen ilyesmi nem történt velem, arra csak emlékeznék, hiszen mindenre emlékszem.
-Rendben.... -Bár ezzel nem nyugatott meg teljesen, de valahol azért jobban bízom benne és persze azzal nagyon is együtt tudok érezni, hogy valaki olyan sokat élt már. Meglepően nagy teher tud lenni, hogy olyan sokat tudsz. Leültetem és magam is helyet fogalok vele szemben, amint készen vagyok a teával.
Figyelmesen hallgatom végig, néha félrepillantok, néha belekortyolok a bögrémbe, de... valahol a tea felénél veszem észre, hogy valami nem jó. Az az ismerős, gyűlölt érzés kezd magával ragadni, amit csak a legrosszabb pillanataimban élek át. Először a zsibbadás, aztán a hangok egyszerre kezdenek tompák és mégis túl élesek lenni. A látásom széle homályosodik és olyan képek jelennek meg előtte, amiket még sosem láttam. Minden másik alkalommal pontosan tudom, a történelem melyik véres időszakának pillanatai villódzanak a szemeim előtt, amik kínoznak a mai napig, de ezt még sosem láttam ezelőttt. Lélegezni is csak azért nem felejtek el, mert a testem legalább még igyekszik életben tartani magát. Nincs könnyű dolga.
Mintha kilőttek volna egy csúzliból egyenesen vissza az időben, még korábbra, mint valaha vissza tudtam emlékezni. Egészen eddig azt hittem, az első életem egy egyszerű szolgálólányé volt valamikor Nefertiti ideje előtt Dél-Egyiptomban, legalábbis ez volt a legkorábbi, amit tudtam. Utána a követkevő a mostani Görögország területén volt, aztán a mostani Nepál valamelyik hegységében egy kis faluban, de ezek a jelenetek, amiket most látok... sosem láttam őket korábban, pedig ismerem a múltamat. Ahogy leírja, mi történt, azzal egyszerre látom a jelenetet pörögni, akár egy filmet és amikor elér az első halálom pillanatához, kezem az áldozati tőr helyéhez ér.
-Anubisz... Ré... Bastet... -ismétlem lassan, de arról már nincs emlékem, hogy megszülettek a gyermekeim, csak mintegy törött lemez ismétlem, amit mond nekem. Valahol így összeáll a történet végre valahára, van végre értelme, miért vagyok itt és miért nem tudok nyugodni, valamiért hogy van olyan erőm, mint a Grimm család leszármazottainak, hiába nem álltam velük sosem rokonságban.
Ahogy a végére ér, már nem tudok gondolkodni, csak ugyanazok a véres és félelemmel, fájdalommal teli képsorok pörögnek újra és újra szemeim előtt, már azt sem látom, ami a szemeim előtt van. Azt hiszem könnyek készülnek kicsordulni, de nem tudom megmondani. Egy név visszhangzik az elmémben, egy férfi név, de nem lehet megfogni, nem lehet kiejteni. Talán jobb is így...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom



Late night visit  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Late night visit    Late night visit  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Late night visit
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nameless Town :: The Nameless Town :: Senkiföldje-
Ugrás: